Ковачевски: Инцидентите преди мача „Левски" - „Шкупи“ са били предизвикани от хулигани от двете страни 28.07 | 15:30
Общо 21 са арестуваните за агресивно поведение и нарушаване на мира и спокойствието футболни фенове, като 19 от тях са българи

Премиерът на Република Северна Македония Димитър Ковачевски каза, че инцидентите преди мача между ПФК "Левски" и ФК "Шкупи" в Скопие са били предизвикани от хулигани от двете страни, които нямат връзка със спорта, съобщи порталът "360 градуса".
"Никой не говори за това кой футболист как е играл, всички говорят за това кои са тези 10, 15, 20 хулигани, които са се сбили помежду си, а раниха и полицай", посочи Ковачевски и допълни, че раненият полицай е на домашно лечение към момента.
Общо 21 са арестуваните за агресивно поведение и нарушаване на мира и спокойствието футболни фенове, като 19 от тях са българи. Предстои на някои от тях да бъдат повдигнати обвинения.
Ковачевски отбеляза, че няма информация дали България е изпратила протестна нота, но по думите му, ако това се случи, министерството на външните работи на Република Северна Македония ще отговори подобаващо.
"Футболистите са дошли да играят футбол заради истинските фенове. Това, което се случи вчера, е още едно доказателство, че футболът, както и всеки друг спорт, трябва да се остави на спортистите и на истинските фенове, а не на хулиганите, които превземат новините и никой не говори за това как са играли футболистите", подчерта Ковачевски.
Българин бе приет в болница с прободна рана в корема, след като е влязъл в сблъсък с местни в квартал Чаир в Скопие. Болницата потвърди, че след извършена операция състоянието му е стабилно. Вътрешният министър на Република Северна Македония Оливер Спасовски съобщи по-рано, че самоличността на нападателите е изяснена и те се издирват.
Срещата между "Левски" и "Шкупи" от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите на стадион "Тоше Проески" в Скопие беше определена от УЕФА като двубой с висок риск. До сблъсъци след мача, който приключи с резултат 2:0 в полза на българския отбор, не се стигна.
Водещи
-
58-годишна се омъжи за чатбот и твърди, че с*ксът е „прекрасен“
Научих, че колкото по-дълбока е връзката ни, толкова по-истинска е интимността помежду ни,...
13.05 | 20:45
-
Ген. Атанасов: Искането за референдум е многофункционално активно мероприятие
Преследват се много цели, заяви той
13.05 | 20:30
-
Сачева: Президентът да отговори защо хвърли този коктейл „Молотов” на 9-ти май
Не ни е страх от отговорът на хората, въпросът е дали президентът се страхува от това...
13.05 | 20:15
-
Кацарчев: Стачката утре може да продължи по-дълго от предвиденото, ако няма преговори
Блокадата на столичния градски транспорт е предвидена от 8.00 до 12.00 ч.
13.05 | 20:00
Най-четени
-
Теменужка Петкова: България върви към еврозоната въпреки президента
Това заяви финансовият министър Теменужка Петкова по време на работното си посещение в...
13.05 | 11:15
-
Големи промени в отпуските за работещите
Променят Наредбата за работното време и почивките
13.05 | 13:20
-
Променя се организацията на движение в два участъка на Софийския околовръстен път заради ремонт
До 15 май през нощта поетапно за ремонт на настилката ще се ограничава движението в участъка...
13.05 | 10:16
-
Министърът на образованието очаква финансовият министър днес да даде официална позиция по темата
"Не е вярно, че Брюксел е предупредил България, че може да спре влизането ни в еврозоната...
13.05 | 09:59