Кой е младежът, който потопи в кръв и скръб Тексас? Самотен психопат, гледал змии 04.08 | 17:19
Нападателят е идентифициран от медиите като 21-годишният Патрик Крусис, макар властите да не разкриха официално неговата самоличност или съдържанието на манифеста му

Стрелецът, който уби най-малко 20 души в Ел Пасо е публикувал в интернет свой манифест, малко преди да извърши нападението, който бе определен от властите и някои политици като расистки и пълен с омраза. Това пише в първите редове на статия, отнасяща се до стрелбата в щата Тексас, американският вестник LA Times, предаде "Фокус".
Нападателят е идентифициран от медиите като 21-годишният Патрик Крусис, макар властите да не разкриха официално неговата самоличност или съдържанието на съобщението му. Знае се обаче, че час и половина преди инцидента, на уебсайт в интернет, е качен текст, в който се говори за "инвазия" на латински емигранти. Документът е публикуван анонимно, от чийто IP адрес обаче по-рано е качен друг документ, носещ името P._Crusius. Малко по-късно обаче текстът е свален от платформата, предава Блиц.
Тиутър акаунт пък, за който се вярва, че е принадлежал на Крусис, е бил свален. Бивш съсед на Крусис – Лий Ан Локасио, каза пред вестника, че нападателят е бил изключителен самотник, който винаги се движел самостоятелно.
Говорил е дръпнато с останалите младежи в училището, което е посещавал. Тя описа Крусис като "много самотен, много странящ" човек, и такъв, който не обича да контактува с никого. Нейният син, Тони Локасио, който е посещавал същото училище като Крусис, сподели, че техният съсед винаги е ходел преди или след него, и никога не е спирал да поговори с него или сестра му. Според него, "никой не го е харесвал", макар Крусис да е харесвал животни и да е имал змии за домашни любимци.
Бивш съученик на Круси – Джейкъб Уилсън, разкри, че той е бил "добре осъзнат" и винаги се е опитвал да поеме ръководната роля по време на задачи в клас. Никога обаче не е искал да работи с никога, тъй като според Уилсън, той е бил "лесно раздразнителен". Често е понасял подигравки, тъй като носел дрехи втора употреба.
Водещи
-
Пеевски: Говорих с премиера. Каза, че до понеделник щели да решат какво ще правят
Предполагам, че Желязков изчаква Борисов. Всичко е в неговите ръце - той ще реши дали ще...
16.10 | 10:45
-
Парламентът и днес не събра кворум, за да започне заседанието си
В залата отсъстваха народните представители от ГЕРБ-СДС, „ДПС – Ново начало“ и "Има такъв...
16.10 | 10:30
-
Пристигат още два изтребителя F-16 в България
Със 6 самолета не може да се дежури, но на второ място нямаме достатъчно пилоти. 6 са обучени,...
16.10 | 10:15
-
Денков: Очевидно управляващите не знаят какво да правят
Депутатът от ПП-ДБ изключи възможността формацията да участва в евентуално преформатиране на...
16.10 | 10:00
Най-четени
-
Президентът до НСО: Ще пътувам с личния си автомобил
Публикуваме писмото на държавния глава без редакции
16.10 | 09:30
-
Събирането на доказателства за смъртоносния инцидент с АТВ в Слънчев бряг е приключило
Имало е и друго искане да се обезсилят събраните доказателства от следовател от НСлС и ако не...
16.10 | 09:15