Крим вече е руски - Путин финализира анексирането му 21.03 | 15:32
Президентът подписа закона за присъединяването на автономията

Крим вече официално е част от Руската федерация, поне според законите на страната. Президентът Владимир Путин сложи финалния подпис под закона за влизането на автономната република и град Севастопол в състава на Русия. Малко преди това Съвета на федерациите ратифицира анексирането на полуострова.
Държавният глава парафира закона в тържествена обстановка в Кремъл, предаде ИТАР-ТАСС.
Новите субекти в Русия ще се казват република Крим и град с федеративен статут Севастопол. Те ще бъдат записани и в Конституцията в частта "Федеративно устройство".
До присъединяването на автономната област се стигна след свалянето от власт на проруския украински президент Виктор Янукович. Той беше отстранен от поста след кървавите протести в Киев. Тогава Русия обяви, че рускоговорящото население е заплашено от преследване от новото правителство. Това даде повод на Москва да изпрати военна сила на полуострова. Същевременно властта в Крим назначи референдум за бъдещето на автономията на 16 март. На него почти 100% от гласувалите се обявиха за присъединяване към Руся, като допитването до народа беше бойкотирано от татарите и украинците в Крим.
Присъединяването на автономията беше обявено за нелегално от запада, като САЩ и ЕС наложиха редица санкции на Москва.
Водещи
-
Учени определиха "магическия" брой стъпки за отслабване
07.06 | 12:40
-
Нещо повече от пълнолоуние: Рядко красиво явление на 11 юни
Най-добре то ще може да бъде наблюдавано вечерта на 10 юни
07.06 | 12:20
-
Татяна Дончева: В ДАНС отдавна няма нищо, освен обслужване на кръга Борисов - Пеевски
"Това с превземането на държавата от мутрите, което започна през 2005 г., клокочи под краката...
07.06 | 12:00
Най-четени
-
Мъж загина в София, катастрофирал с тротинетка
Инцидентът е станал на бул. „Тодор Каблешков
07.06 | 10:20
-
Бити, връзвани, заключвани: Ужасяващи разкрития за нелегални старчески домове
Петима болногледачи са арестувани
07.06 | 11:00
-
До 35°С днес, на места - дъждове с гръмотевици
По Черноморието ще бъде предимно слънчево, максималните температури ще бъдат 24°-26°
07.06 | 09:02