Лекар стреля в болница в Ню Йорк, уби колега, рани други 6 и се самоуби (ВИДЕО) 01.07 | 10:18
45-годишният доктор е бивш служител на клиниката, изгонен за провинения
Мъж уби с пушка един лекар и рани още шестима в частната нюйоркска болница "Бронкс-Лебанон", след което се самоуби. По информация на кмета на града Бил Де Блазио петима от пострадалите се намират в тежко състояние, а шестият е бил улучен в крака. Тези данни бяха потвърдени и от шефа на полицията Джеймс О'Нийл, предаде АФП.
Телевизия Ен Би Си първа успя да получи информация за самоличността на нападателя, а на по-късен етап тя бе потвърдена и от президента на "Бронкс Бъроу" Рубен Диаз в друга медия.
Става дума за 45-годишният д-р Хенри Бело, който е работил като физиотерапевт и GP в болничното заведение, но през 2015 г. е напуснал, за да избегне дисциплинарно уволнение.
"Ню Йорк Таймс" и "Ню Йорк Дейли Мейл" съобщиха, че повод за уволнението му е било обвинение в сексуален тормоз, но това към момента остава непотвърдено.
#BREAKING: First images of scene at #BronxLebanon #abc7ny pic.twitter.com/PR9uGj9Enl
— Josh Einiger (@JoshEiniger7) 30 юни 2017 г.
По данни на полицията и източници от властите медиите съобщават, че Бело е успял да се вмъкне на бившата си месторабота, носейки болнична престилка, а под нея и огнестрелното оръжие. Заради засиления човекопоток по това време в болницата (към 14.45 ч. на обяд) той е успял да се вмъкне незабелязано до 16-тия и 17-тия етаж, където всъщност е открил огън срещу лекарите.
Някои американски медии предположиха, че нападението е било планирано дълго време, тъй като Бело е бил изключително запознат и с всички особености на охранителната система, както и със самите членове на охраната.
PICTURED: Doctor Henry Bello, 45 years old who shot multiple people in the Bronx hospital pic.twitter.com/gWY04CJbTy
— New York City Alerts (@NYCityAlerts) 30 юни 2017 г.
След като разбрал, че е приклещен от спец частите, Бело се опитал да се самозапали до жертвата си, но в крайна сметка е използвал собственото си оръжие, за да се самоубие. По време на пресконференция кметът Де Блазио подчерта, че това е "изолиран случай" на насилие и не е терористичен акт.
"Това е ужасяващ инцидент, случил се на място, което хората асоциират с грижи и спокойствие. Слава Богу, това не е терористичен акт. Извършеното е изолиран случай", изтъкна Де Блазио.
Водещи
-
Снежен апокалипсис в Русе, кметът обяви неучебен ден за утре
Хиляди са без ток заради снега и силния вятър
11.01 | 15:39
-
Недоволни от сметосъбирането засипаха с боклук Столичната община
Протестиращите поискаха оставката на кмета
11.01 | 15:20
-
Асен Василев: Една партия трябва да управлява и да носи отговорността
В никакъв случай няма да имаме обща кандидатура за президент с ГЕРБ, заяви той
11.01 | 15:00
-
Увеличение с 5% на квотите за наемане на чужденци
Това предвижда проект за промени в Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност
11.01 | 14:45
Най-четени
-
Поскъпването на храни, плодове и зеленчуци по борсите у нас продължава
Това сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ)
11.01 | 10:00
-
Цар Симеон награди Максим Бехар с Командирски кръст на ордена „Св. Александър“
Това е едно от най-високите отличия на Царския династичен орден и се присъжда за особени...
11.01 | 11:40
-
Израел е в повишена бойна готовност заради възможна намеса на САЩ в Иран
Техеран предупреди, че ще последва ответен удар при атака
11.01 | 10:40