Любчо Георгиевски се скара на македонците за агресията срещу Васил Гарванлиев 16.03 | 15:52
Това, което определени хора от обществото му причиняват, е шовинизъм, казва той

Бившият македонски премиер Любчо Георгиевски изрази възмущението си от атаките срещу изпълнителя Васил Гарванлиев, който призна, че е български гражданин и че неговата баба е българка.
"Това, което днес определени групи от македонския народ причиняват на изпълнителя Васил Гарванлиев, отдавна е дефинирано и известно в обществените науки като ШОВИНИЗЪМ", написа Георгиевски, предаде БГНЕС.
През последните няколко дни срещу представителя на РС Македония в тазгодшния конкурс на Евровизия Васил Гарванлиев, се води масирана кампания от множество медии и "патриотични" среди.
От вчера в РСМ има и "онлайн петиция" под мотото "СТОП на пробългарската пропаганда в Македония".
БГНЕС припомня, че през изминалите години РС Македония участва на Евровизия с изпълнители от различна етническа принадлежност като Калиопи /влахкиня/, Тияна Дапчевич /сръбски гражданин/, Адриян Гаджа /албанец/, Есма Реджепова /ромка/, но никога не е имало "патриотична" истерия срещу тях.
Водещи
-
ИТС: Купувайте винетки само от оторизираните сайтове
Нелицензираните платформи заблуждават шофьорите, като често обявяват цените единствено в евро...
21.07 | 10:30
-
В жегите: На плаж - от 11 до 16 ч.
Не преяждайте и не пийте алкохол, не влизайте в морето след хранене, съветва лекар
21.07 | 10:15
-
Хаджигенов за ареста на Благомир Коцев: Не можем да кажем, че това е чиста поръчка
Той заяви, че не може да приеме упреците към съда
21.07 | 10:00