Медведев обясни кога Русия има право да използва ядрено оръжие 26.03 | 12:39
Това е записано в съответния документ, който е утвърден от президента, поясни той

Има няколко случая, при които Русия има право да използва ядрено оръжие, но в сложни ситуации преговорите са най-добрият и правилен път. Това заяви в интервю за агенция "Новости" бившият премиер, президент и настоящ заместник-председател на Съвета за сигурност на Руската федерация Дмитрий Медведев, предаде БНР.
Дмитрий Медведев подчерта, че обстоятелствата, при които Русия може да прибегне до употребата на ядрено оръжие са записани в съответния документ, който е утвърден от президента. По думите му това демонстрира решимостта на страната да отстоява своята независимост и суверенитет.
Въпросните случаи са четири.
Първо, ако по Русия бъде нанесен ядрен удар.
Второ, ако бъде използвано ядрено оръжие срещу нея и нейните съюзници.
Трето, ако бъде поразена критичната инфраструктура на страната и бъдат парализирани руските ядрени сили за възпиране.
И четвърто, ако в резултат на агресия срещу Русия и нейните съюзници с обикновени оръжия бъде застрашено съществуването на страната.
Медведев изброи и целите на Москва в преговорите в Киев, а именно: неутрален статут, демилитаризация на Украйна и отказ от приетите в страната, по думите му, нацистки идеологически закони.
Целите на Украйна са да съхрани държавността си и да гарантира по-нататъшното си развитие, допълни Медведев.
Водещи
-
Последно сбогом: Стотици хиляди изпратиха папа Франциск в последния му път
Светият отец почина на 88-годишна възраст на 21 април
26.04 | 18:00
-
Желязков след края на траурната церемония: Папа Франциск беше изключителен човек
„В сърцата и в умовете на хората той ще остане с благия си нрав и с делото си”, заяви...
26.04 | 17:20
-
Синът на шефка в ЦРУ бе убит в Украйна, сражавайки се за руската армия
21-годишният американец е бил демилитаризиран, докато се сражава за силите на Русия
26.04 | 17:00
-
Ваня Григорова: Отстраняването на инж. Стоян Братоев няма общо със здравословното му състояние
Вчера той беше отстранен като шеф на „Метрополитен“ и понижен до редови член на борда на...
26.04 | 16:40
Най-четени
-
Розов шоколад е новият хит в Мрежата
Сладкото изкушение Angel Hair (ангелска коса) измества дубайския шоколад
26.04 | 12:39