Министри на Мей с алтернативен таен план за Брекзит 10.11 | 16:00
Целта е да се успокоят страховете на хората за проблеми след развода с ЕС

Британски министри са запознали премиера Тереза Мей с подробен таен план за Брекзит без сделка на фона на засилващите се опасения, че депутатите ще гласуват против нейната сделка в Камарата на общините, съобщи Скай нюз, предаде БНР. Планът предвижда Великобритания да плати 18 милиарда паунда и да продължава да следва разпоредбите на ЕС като трета страна по споразумението още 18 до 24 месеца след излизането от съюза през март догодина.
Новината за тайния план се появи, след като в петък министърът на транспорта Джо Джонсън, брат на бившия външен министър Борис Джонсън, подаде оставка. За този план се знаеше, но сега за първи път стават ясни подробности.
Министрите се надяват планът, който не е представен в Брюксел, да даде възможност на Великобритания да сключва нови търговски споразумения и да влиза в търговски отношения с ЕС, без да е необходимо да влиза в сила т.нар. Предпазен механизъм за ирландската граница. Целта е да се успокоят страховете, че напускането на ЕС без сделка ще означава затваряне на летища и пристанища и икономически шок.
Правителствен източник е заявил за "Скай нюз", че Тереза Мей е казала, че все още няма нужда от такъв план, но той е бил посрещнат изключително радушно от финансовия министър Филип Хамънд.
Водещи
-
Отбелязваме Международния ден на йогата
По традиция той се отбелязва с практики на открито в много градове на страната
21.06 | 09:45
-
Леко разхлаждане, а на места и кратъки дъждове
Максималните температури ще бъдат между 23° и 28°, за София - около 24°
21.06 | 09:15
Най-четени
-
Левон Хампарцумян: Предлагам като свърши тази история с еврото, данъчните да започнат да си гледат работата
Пазарът се саморегулира
20.06 | 11:30
-
Даниел Митов обяви какъв е планът на МВР за въвеждането на еврото у нас по време на Национална дискусия
Той включва съвкупност от дейности за защита на финансовата система и обществото в периода на...
20.06 | 10:45
-
Само за периода 29 май до 01 юни 2025 г. КЗП е извършила над 500 броя инспекции на територията на страната в различни обекти
Министър Дилов: Осъществяваме превантивен контрол на търговски обекти по отношение...
20.06 | 15:15
-
НАП съобщиха, че само за периода между 3-17 юни някои стоки, например млечните продукти, са поскъпнали с между 5 и 25%. 2
Цената в магазина зависи и от качество и други фактори.
20.06 | 11:00