Москва: Няма да воюваме с Украйна. Украйна не ни е враг! 30.04 | 18:24
Няма руски войски на украинска територия, само 70 офицери от Генщаба на Русия по молба на Киев действат като посредници в Донбас, заяви зам-военният министър Анатолий Антонов

Русия никога няма да воюва с Украйна каквото и да става в отношенията между двете страни, а по молба на Киев руски военни действат като посредници в Донбас. Това заяви руският зам-военен министър Анатолий Антонов в интервю за в. "Комсомолская правда".
"При никакви обстоятелства няма да воюваме с Украйна. Украйна не ни е враг! Дори теоретично не допускам това", каза Анатолий Антонов. "Смятам, че и Киев е с всичкия си, за да не ни провокира. Плюс че разчитам Германия и Франция да окажат своето влияние, за да не бъде допуснато възобновяване на бойните действия в югоизточната част от страна на Киев. В това отношение Русия ще помага на Европа", увери той.
В интервюто Анатолий Антонов за пореден път увери, че на украинска територия няма руски войски. По думите му в Украйна работи само група от 70 офицери от Генщаба на Русия, която от септември 2014 г. действа като посредник между украинските военни и самопровъзгласените републики в Донбас.
Офицерите са част от Съвместния център за контрол и координация по прекратяване на огъня и стабилизиране на линията на съприкосновение (фронтовата линия). Освен руски военнослужещи, в състава на центъра влизат представители на украинската армия, а също на непризнатите Донецка и Луганска народни републики (ДНР и ЛНР). Антонов подчерта, че руските офицери работят по молба на украинската страна.
Водещи
-
Община Раковски обмисля да издигне статуя на папа Франциск
Днес е вторият ден от 3-дневния траур в общината, дом на най-голямата католическа общност в...
22.04 | 17:59
-
Христо Грозев пред ЕП: За Русия хибридната война е идеология и индустрия
Много от тези операции се извършват от отдел на ГРУ с не повече от стотина служители
22.04 | 17:40
-
Каква е позицията на „Продължаваме промяната“, след като „Спаси София“ се отрече от тях
От партията заявиха, че на предстоящото заседание на Изпълнителния съвет на „Продължаваме...
22.04 | 17:20
-
По-строги наказания за насилие над животни влизат в Наказателния кодекс
Протестите в София, Русе и други градове доведоха до законодателни промени
22.04 | 16:59
Най-четени
-
Ватиканът съобщи официалната причина за кончината на папа Франциск
Той е починал от инсулт и последвала необратима сърдечна недостатъчност.
22.04 | 10:15
-
За четвърта поредна година има пробив в системата за защита на матурите
Повтаряща се схема въпреки мерките за защита
22.04 | 10:45
-
Мрежата завря! Съсипа Петков заради коментара му за папата
Остри коментари в социалните мрежи публикуваха политически анализатори по повод публикацията...
22.04 | 14:15
-
Каква е позицията на „Продължаваме промяната“, след като „Спаси София“ се отрече от тях
От партията заявиха, че на предстоящото заседание на Изпълнителния съвет на „Продължаваме...
22.04 | 17:20