Москва иска затвор за поругаване на руски паметници 26.06 | 09:29
Това заплашва всеки, посегнал на монумент, почитащ паметта на загинали руски войници
Затвор за оскверняване на руски паметници. Това заплашва всеки, посегнал на монумент, почитащ паметта на загинали руски войници. Предложението е на руското министерство на отбраната и в момента е подложено на обществено обсъждане, предава Нова телевизия.
През 2014-та Марта Георгиева прекарва няколко часа в ареста. Задържана е заедно с трима свои приятели, защото изписват върху паметника на Съветската армия думата ”окупатори”.
"Не може в центъра на столицата ни да възхваляваме този, който ни е унизил националното достойнство. И естествено, един човек като родолюбец дори би следвало да каже: "Чакайте хора, вие сте окупатори", каза общинският председател от ДСБ Марта Георгиева.
За други обаче подобни деяния са недопустими, а историята трябва да се пази и уважава.
"Tова във всяка цивилизована държава се нарича вандалски акт. Паментници има във Виена, Берлин и те трябва да се пазят, така че фашизмът никога повече да не се възроди", казва председателят на форум "България - Русия" Светлана Шаренкова.
Сега руското министерство на отбраната предлага строги наказания за посегателствата върху военните паметници. Сред тях са глоба, която може да достигне 42 000 евро, принудителен труд, затвор до 4 години както и забрана за влизане в държавата.
Водещи
-
Задържаха гръцкия модел Анастасиос Михайлидис от случая „Хасърджиев”
По искане на Софийска районна прокуратура е образувано производство срещу него
05.12 | 20:45
-
Поразен от Украйна танкер мистериозно доплава до България и заседна край Ахтопол
Българските институции изготвят план за реакция
05.12 | 20:30
-
Румен Петков: ПП направиха Пеевски недосегаем с промените в Конституцията
Според бившия вътрешен министър протестът е бил „яхнат“ от Кирил Петков
05.12 | 20:15
Най-четени
-
Борисов: Провокатори тормозят семейството ми! Денков търсеше Пеевски при проблем!
"Днес ще направя един тест дали работим заедно - събрахме подписи и входираме искане да...
05.12 | 11:45
-
В понеделник правителството внася коригирания проектобюджет в НС
Какви ще са параметрите на план-сметката за 2026 г.
05.12 | 13:20
-
Голяма секира: Цените в сладкарницата на Линда Петкова скочиха до небесата
За поръчковите торти на няколко етажа клиентите шушукат, че цените са "космически“, а някои...
05.12 | 11:30
-
ПП-ДБ внесе вота на недоверие към кабинета
Очакваме да отидем на избори максимално бързо, призова Божидар Божанов
05.12 | 13:10