Най-малко 13 загинали при срутване на надлез в Бангладеш 25.11 | 10:04
Под отломките може да има още десетки хора

Най-малко 13 души са загинали при рухването на строящ се надлез в големия пристанищен град Читагонг в Южен Бангладеш, съобщи AFP. Под отломките може да има още десетки хора. Досега са извадени 13 тела.
Трагедията се е разиграла снощи. В спасителните операции участват и военни екипи.
Около 20 души са ранени, някои от тях - при сблъсъци с полицията, след като разгневена тълпа щурмува офисите на строителната компания, която изгражда обекта.
Според свидетели под моста е имало към 50 строителни работници и амбулантни търговци на зеленчуци в края на работния ден, когато бетонните подпорни греди, крепящи моста, поддали. Гредите били високи към 30 метра и широки 2 м.
"Започнахме да трошим гредите на парчета, за да видим дали под тях няма хора. Опитахме се да ги вдигнем с кран, но те са твърде тежки", каза началникът на противопожарните служби в Читатонг.
През август също е имало инцидент на това място - греда се срутила и ранила шофьор на рикша, припомня БТА.
През септември Световната банка изрази тревога от корупцията в Бангладеш. Банката отказа да отпуска нови средства за финансиране на строежа на автомобилен и железопътен мост, свързващ Дака с крайбрежните райони и настоява за независимо разследване на предполагаемата корупция около проекта.
Водещи
-
Изненада: Борисов се появи в Приморско (ВИДЕО)
Защо точно този ден се избра за ареста на кмета на Варна, сложиха катран в кацата с мед, заяви...
13.07 | 12:00
-
Моторист загина след катастрофа в Асеновград
Инцидентът е станал на бул. "България" в града
13.07 | 12:20
-
Васко Василев свири Вивалди, Щраус и Дебюси в Античния театър в Пловдив
Събитието ще се състои тази вечер в рамките на фестивала Opera Open
13.07 | 11:40
Най-четени
-
Групата на "Обнови Европа" в ЕП осъжда ареста на Благомир Коцев
Те заявяват, че в България има атаки срещу демократичните институции и върховенството на...
13.07 | 10:00
-
Киселова: Да не изпадаме в крайности за арестите
"Мисля, че съм постъпила правилно", заяви тя по повод решението за референдума за еврото
13.07 | 09:30
-
Шокиращи разкрития за катастрофата с пияната Дебора
Молдовката, шофирала пометената от певицата кола, с разкрития за инцидента
13.07 | 10:40