Нови джихадистки атаки в Бангладеш! Този път срещу вярващите мюсюлмани 07.07 | 16:56
Самоубийствени атентати бяха извършени по време на масова молитвена церемония
Ислямисти извършиха самоубийствени атентати в Бангладеш по време на масова молитвена церемония в края на свещения месец Рамадан в близост до молитвено пространство в северния район Кишорегани, разположен на около 60 километра от столицата Дака. Това се случва само няколко дни, след като група фанатизирани богати колежанчета – последователи на "Ислямска държава", извършиха масово убийство на 20 чужденци в известен ресторант в столицата.
Властите съобщиха, че четирима души, включително двама полицаи, са били убити при няколкото експлозии и престрелка в близост до молитвена площадка в района Кишорегани. Над 250 000 души са се събрали за отбелязване на края на свещения месец Рамадан. Те са били охранявани от 1000 униформени, съобщи Франспрес, цитирана от Фокус.
"Убити са двама полицаи, един нападател и една жена, която е простреляна. Други девет полицаи са ранени. Те са в критично състояние и са откарани във военната болница в Дака", заяви говорителят на националната полиция на Бангладеш Шахидур Рахман.
Друг високопоставен полицейски служител уточни, че група от поне трима нападатели е хвърлила ръчни гранати по полицейски кордон на пропускателен пункт пред основната молитвена площадка в региона.
Близо 1000 бангладешки полицаи са охранявали поклонението по време на атаката.
"Ние отговорихме с огън. Избухна престрелка и те хвърлиха още ръчни гранати", съобщи местен полицай.
Двама от нападателите са арестувани, включително и друг, който е бил прострелян.
След експлозията, отнела живота на двама полицейски служители, органите на реда са стреляли срещу нападателите и са ликвидирали един от тях. Една жена е станала жертва на кръстосания огън. Около 12 други са ранени в резултат на шрапнели от бомбата или при стрелбата, като двама от тях са в критично състояние.
Полицията претърсва региона за предполагаеми участници в нападението, които са се скрили.
Водещи
-
Адвокат: Задължително обжалвайте, ако получите фиш за превишена скорост
Новата система за контрол на средната скорост обещава повече безопасност по пътищата, но...
21.11 | 15:30
-
Съдия Светла Даскалова поема делото срещу кмета на Варна Благомир Коцев
Системата я определи сред 16 съдии.
21.11 | 15:15
-
Всички, които държат над 1000 лв. в брой, са официално уведомени за реда и условията на обмена
Българската народна банка съобщи, че преходът от левове към евро ще бъде напълно сигурен за...
21.11 | 15:00
-
Загубите на вода в Плевен са над 85 процента
На финалната права сме и очакваме да започне строителството по така необходимия ни водопровод...
21.11 | 14:45
Най-четени
-
Добра новина за собственици на апартаменти в Елените
Премахват се покрития върху реката, не жилищни сгради
21.11 | 10:44
-
Борисов: Тези протести са за това - да не се приеме бюджет в евро
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов коментира пред журналисти протестите пред НС, провели се в...
21.11 | 10:15
-
Поверия и обичаи за Деня на християнското семейство
Препоръчва се вярващите да се изповядат предния ден
21.11 | 11:45
-
Заплащането за 31 декември и 2 януари ще е различно
Работещите по график - при сумирано изчисляване на работното време, по време на официалните...
21.11 | 09:30