Остри критики срещу шефката на ЕК заради името на ресора за миграция 11.09 | 09:52
Евродепутати и НПО-та обвиниха Фон дер лайен във фашистко мислене

Евродепутати и правозащитни организации нападнаха Урсула фон дер Лайен заради новото име на ресора за миграция и сигурност в следващата Европейска комисия, пише Евронюз, предаде БГНЕС.
Ресорът се поема от дългогодишния служител в Комисията Маргаритис Схинас, но вече носи името "Защита на нашия европейски начин на живот”.
Комисията беше обвинена във "фашистко мислене”, а името беше квалифицирано като "гадост” от някои от критиците.
Британският евродепутат от Лейбъристката партия Клод Мораес написа, че "Защита на нашия европейски начин на живот” не може да е име на ресор в Европейската комисия през 2019 г. и попита реторично на кого е била идеята.
Френският евродепутат от Зелените Дамиен Карем нарече името "гадост” и добави:
"Изглежда хубаво, но когато осъзнаеш, че всъщност той ще е начело на миграцията, интеграцията и сигурността, се превръща в абсолютно отвратително.”
Европейският клон на организацията за защита на човешките права Амнести каза, че свързването на миграцията, сигурността и европейския начин на живот "изпраща тревожно послание”.
От природозащитната неправителствена организация Приятели на Земята бяха по-крайни. Те написаха: "Идеята, че европейците имат нужда от защита от външните култури е фашистко мислене, което не трябва да е дори близо до политиката за миграция.”
Водещи
-
Кабинетът „Желязков“ разглежда план за използване на BG-ALERT
Дневният ред включва също Решение за приемане на Годишния отчет за изпълнението на бюджета на...
16.07 | 10:15
-
Спорният казус в „Майчин дом“: Каква е версията на анестезиолога, участвал в раждането
По думите на д-р Карабелова, родилката се е оплакала заради местенето от една зала в друга, но...
16.07 | 09:58
-
Ваксинациите сред децата в Европа и Централна Азия през 2024 г. остават под нивата отпреди пандемията от КОВИД-19
В европейския регион близо 300 000 души са се разболели от коклюш през 2024 г. – увеличение...
16.07 | 09:45
-
Стотици умрели риби се появиха в язовир „Копринка”
Хората са притеснени и от появата на умряла риба във водоема.
16.07 | 09:30
Най-четени
-
На 16 юли, българската православна църква почита паметта на света мъченица Юлия девица
Именници и значение на името
16.07 | 08:30
-
Очакват се гръмотевични валежи в Лудогорието и градушки в планинските райони следобед
Условия по Черноморието
16.07 | 08:14
-
Лидерът на "Величие" отрече връзка с жената, обявила се за негово гадже
Политически обвинения
16.07 | 08:45