Палестинско дете убито при палеж на Западния бряг 31.07 | 17:23
Европейският съюз призова за нулева толерантност за насилието, извършено от израелски заселници

Палестинско дете на година и половина е починало, а семейството му е с тежки изгаряния, в следствие на умишлен палеж на две къщи в село Дума на Западния бряг, пише ВВС.
Палестинските власти смятат, че за трагедията са виновни израелски заселници. Според тях участвалите в атаката са четирима. На стените на една от запалените къщи има написана на иврит думата "отмъщение".
Премиерът на Израел Бенямин Нетаняху заклейми атаката. "Това е терористичен акт във всяко отношение. Израел заема твърда позиция срещу тероризма, независимо кои са извършителите", написа Нетаняху в своя Twitter акаунт.
Европейският съюз призова за нулева толерантност за насилието, извършено от израелските заселници.
"Призоваваме за пълна отговорност, за ефикасно прилагане на закона, за нулева толератност за насилието на заселниците", заяви говорителка на дипломат номер едно на ЕС Федерика Могерини.
Според ЕС случилото се е хладнокръвно убийство. "Бързо и пълно разследване е необходимо, за да бъдат изправени пред съда извършителите на това ужасяващо престъпление.
Израелските власти трябва също така да вземат решителни мерки, за да защитят местното население", посочи говорителката, чието име не се съобщава. Тя припомни, че ЕС се противопоставя силно на заселническата политика, която застрашава възможността за намиране на двудържавно решение на израело-палестинската криза.
Водещи
-
Работещите в столичния градски транспорт излизат на протест
ФТС продължава до настоява за спешно отпускане на допълнителен финансов ресурс от държавния...
08.05 | 11:30
-
Радостин Василев потвърди позицията си, че депутатите трябва да дават имунитетите си
И поясни, че „Възраждане“ са получили подкрепа за техните имунитети в зала от ГЕРБ и...
08.05 | 10:59
-
Четири двойки близнаци се родиха в УМБАЛ "Свети Георги" за 10 дни
Специално раждане в навечерието на празника
08.05 | 10:45
Най-четени
-
НС ще разгледа исканията на Сарафов за сваляне на имунитетите на шестима депутати
Исканията за сваляне на имунитети от изпълняващия функциите главен прокурор Борислав Сарафов...
08.05 | 08:47
-
Военнослужещи от Индия и Пакистан са разменили огън с артилерийски оръдия и автомати през изминалата нощ
Напрежението между Индия и Пакистан в региона Кашмир избухна след убийството на 26 туристи на...
08.05 | 10:16
-
Кирил Петков: Призоваваме всички депутати да си дадат имунитетите
Петков напомни, че всички депутати, на които са били поискани имунитетите, от неговата...
08.05 | 09:45