Папата с призив към родителите на хомосексуални деца 27.08 | 11:10
Той призова родителите да не отвръщат с мълчание

Папа Франциск заяви в края на посещението си в Ирландия, че родителите на хомосексуални деца не бива да ги осъждат, да пренебрегват ориентацията им или да ги изхвърлят от къщи, а вместо това да се молят, да разговарят с тях и да се опитат да проявят разбиране, предаде Асошиейтед прес.
Той заяви пред журналисти: "Винаги е имало хомосексуални хора и хора със склонност към хомосексуализъм". На въпрос какво би казал на баща, чието дете току що се е проявило като гей, папата отвърна, че първото нещо, което би посъветвал, е молитва. "Не осъждайте. Водете диалог. Проявете разбиране и дайте на детето възможност да се изрази".
Папата добави, че може да се наложи да се потърси психиатрична помощ, ако детето се държи обезпокоително, но е различно, ако става дума за дете, а не за възрастен човек. Той призова родителите да не отвръщат с мълчание. "Такова дете има право на семейство", добави той.
Водещи
-
Спират полетите до Израел временно
08.05 | 18:15
-
Тези населените места в България нямат дори един жител
08.05 | 18:00
-
Ужас зад решетките: Дрехи, напоени с дрога, убиха затворник в Кремиковци
Той е починал от свръхдоза
08.05 | 17:30
Най-четени
-
Нинова: Стига привилегии! Аман от лицемерие
08.05 | 13:59
-
Работещите в столичния градски транспорт излизат на протест
ФТС продължава до настоява за спешно отпускане на допълнителен финансов ресурс от държавния...
08.05 | 11:30
-
Точката за депутатските имунитети отпадна от дневния ред на НС (ОБЗОР)
От "БСП-Обединена левица" призоваха за отпадане на имунитетите на всички народни...
08.05 | 12:00