Полиция изненада стачкуващи в атинското метро 25.01 | 13:00
Арестувани са протестиращи служители, които по-късно са освободени

Гръцката жандармерия щурмува продължаващата 9-ти ден стачка на служителите в атинското метро, съобщава BBC.
Заради отказа на стачкуващите да се върнат на работа, правителството прокара спешен закон, с който ги задължи да работят, или да бъдат арестувани.
В 4,00 часа тази сутрин местно време стотина полицаи нахлули в метрото, барикадирайки стачкуващите в депо на подземните железници.
От полицията увериха, че задържат протестиращите, за да може метрото да бъде пуснато отново. Те съобщиха, че стачкуващите са освобождавани веднага след залавянето им.
В метрото е образуван полицейски кордон, който има за цел да гарантира, че никой няма да се присъдени към протеста.
Неслучайно, защото шофьори на автобуси и ватмани се заканиха да се включат в стачката на колегите си. Участието им в протеста ги застрашава не само от това да бъдат арестувани, но след това да получат присъди от пет години затвор.
Общественото мнение в Гърция е разделено, но правителството в страната вярва, че все още може да си осигури необходимата подкрепа, за да продължава с рестриктивните мерки и използването на сила за защитаването им.
Водещи
-
о-високи са таксите за платено обучение във ВУЗ-овете, държавната поръчка - с малък ръст
Министърът подчерта, че има проблем с таксите на студентите с платено обучени.
07.07 | 17:20
-
Нощни заведения в Кюстендил се пълнят с непълнолетни
Проверките са направени при специализирана операция за опазване на обществения ред и...
07.07 | 17:00
-
Убийство заради крава в Пернишко! Тялото заровено в двора на фермата
Пострадалият бил оставен в безпомощно състояние и впоследствие починал. Тялото му е било...
07.07 | 16:45
-
Ген. Атанасов свивка спешно парламентарна комисия заради влизането ни еврозоната
Точка първа в дневния ред:
07.07 | 16:30
Най-четени
-
Появи се нова версия за черния леопард
По нейни думи на появилото се по-късно видео от Румъния е заснета домашна котка, като...
07.07 | 12:59
-
Горанов:Нито лев от 78-те милиарда лева валутни резерви на Българската народна банка няма да напусне балансовата сметка на институцията след влизането на България в еврозоната
Предупреждение за бюджетния дефицит
07.07 | 09:50
-
Заради европейска директива се очаква скок на горивата
За цените на горивата след влизане на еврото Бенчев заяви, че цената ще се изчислява така,...
07.07 | 10:30
-
Приемането на еврото навлиза в последната фаза
Приемане на еврото през следващата година
07.07 | 10:14