Полиция обискира сградата на Община Кочани 18.03 | 17:20
Днес в градчето ще се проведат два протеста
Представители на компетентните институции в Северна Македония изземат документи от сградата на Община Кочани, предаде пратеникът на БГНЕС в РС Македония Димитър Русков.
Става дума за документация, свързана с разрешителните за дейността на дискотека "Пулс", в която загинаха 59 души.
Премиерът Християн Мицкоски обяви от Скопие, че разследващите органи ще проверят всички документи в Общината през деня. Той посочи, че всеки, който има някаква вина във връзка със събитието, ще носи отговорност.
"Прокуратурата ще установи дали и доколко е отговорен кметът. Кметът (Люпчо Папазов) пише в оставката си, че е на разположение за всичко. Не бяга. Тук е. Ние няма да защитаваме никого. Дори да беше собствената ми сестра, дори и да беше брат ми, щеше да му бъде потърсена отговорност, ако има някаква вина", каза Мицкоски в болница "8 септември" в столицата.
Днес в Кочани ще се проведат два протеста.
В 18:00 ч. българско време в Градския парк ще се проведе мирен протест, на който гражданите ще изразят своята позиция и ще поискат истината за трагедията да излезе наяве. Организаторите апелират протестът да протече без излишно напрежение и инциденти.
В 20:00 ч. близки и приятели на задържаните охранители ще излязат на протест с искане за освобождаването им. Те посочват, че охраната във фаталната нощ е спасила много животи и настояват за справедлив процес.
Водещи
-
Ураганът "Мелиса" отне 46 живота в Карибите
01.11 | 16:00
-
Желязков: Следвайте примерите на будителите
01.11 | 15:30
-
Катастрофа с жертва затвори пътя Велико Търново - Русе
Автомобилите се пренасочват през обходни маршрути
01.11 | 15:00
-
Големият седмичен хороскоп от 3 до 9 ноември
Вижте какво можете да очаквате в различни области
01.11 | 14:30
Най-четени
-
Отбелязваме Деня на народните будители
За първи път празникът се чества през 1909 г. в Пловдив
01.11 | 09:00
-
Днес е последната за годината задушница - Архангеловата
Вижте какво се прави, а какво е забранено
01.11 | 09:15