Предотвратиха кървава баня на международна конференция 16.01 | 12:23
Френски командоси са задържали предполагаеми терористи, подготвяли атентат в Мали

Френски командоси са предотвратили кървава баня на международна конференция. Спецчастите са задържали няколко предполагаеми терористи, подготвяли нападение срещу участниците в 27-ата среща на високо равнище Африка-Франция в Бамако, столицата на Мали, предаде БТА, цитирайки ТАСС и АФП.
"Предотвратен беше терористичен акт в Бамако. Френски специални части задържаха в северната част на страната подготвящи нападение атентатори-самоубийци", каза източник от службите за сигурност на западна държава. Информацията беше потвърдена от представител на силите за сигурност в Мали, който подчерта ролята на Франция в обезпечаването на сигурността на форума. Броят на задържаните екстремисти не се уточнява.
Срещата Африка-Франция се състоя на 13-14 януари в малийската столица. В нея участваха около 30 африкански лидери, както и френският президент Франсоа Оланд.
Водещи
-
И адвокатите започват ефективен протест, искат по-високи заплати
Те ще бойкотират съдилищата
01.06 | 17:20
-
Страхил Ангелов: Лицемерието и обидите изкараха хората, еврото преля чашата
Изходът е оставка на правителството, избори и референдум, смята той
01.06 | 17:00
Най-четени
-
Диляна Гайтанджиева: Твърденията на Грозев са клевети и манипулации, ще заведа дела
Това написа тя във фейсбук профила си след обвинениятана Христо Грозев, че е работила за ГРУ
01.06 | 11:00
-
Грандиозен старт на летния сезон дадоха от Поморе
Куп официални лица и родни звезди на събитието
01.06 | 10:20
-
Избягвайте пазаруването на храни и играчки от павилиони на открито
Това предупреждават от "Ние, потребителите"
01.06 | 11:20