Продължава издирването на изчезналите от запалилия се ферибот край остров Корфу 19.02 | 09:44
В петък вечерта е имало ново възпламеняване на борда на плавателния съд

Продължава издирването на изчезналите от запалилия се ферибот край остров Корфу. В петък вечерта е имало ново възпламеняване на борда на плавателния съд, предаде НОВА.
"Продължава спасителната операция. Общо 11 души липсват, като се предполага, че 9 са българи. Поддържаме контакт с фирмата собственик на плавателния съд. От там съобщиха, че спасените ще бъдат извозени”, каза Радостин Вакин, консулът ни в Солун.
"Не можах да се кача на палубата при другите. Останах изолиран на третия етаж. Единственият вариант беше да скоча във водата. Взех един спасителен пояс, завързах го и започнах да се спускам. В един момент въжето се заплете и увиснах. В това време дойде спасителната лодка. Сетих се, че имам нож и скъсах въжето. Паднах във водата и след това ме спасиха”, разказа един от българските шофьори на кораба.
"Паника на кораба не е имало. Персоналът беше добре организиран. Благодарение на тях се справихме и оцеляхме”, сподели друг шофьор.
Водещи
-
Има хора, които искат да се евакуират от Израел, но срещат трудности
Това съобщи посланикът на България в Израел Славена Гергова
21.06 | 11:00
-
41-годишен мъж загина при падане във вир край Къпиново
21.06 | 10:40
-
Израел и Иран с поредна размяна на удари тази нощ
21.06 | 10:00
Най-четени
-
Леко разхлаждане, а на места и кратъки дъждове
Максималните температури ще бъдат между 23° и 28°, за София - около 24°
21.06 | 09:15
-
Отбелязваме Международния ден на йогата
По традиция той се отбелязва с практики на открито в много градове на страната
21.06 | 09:45