Протести срещу цените на горивата създадоха транспортни проблеми и във Франция 17.11 | 15:27
Над 1000 акции на „Жълтите жилетки“ блокираха много от пътните артерии

Във Франция денят започна с транспортен хаос заради националния протест срещу по-високите цени на горивата. На много места са блокирани пътища от така нареченото движение на жълтите жилетки, съобщава БНТ.
Протестът, както се очакваше, е значителен, цяла Франция днес е в ръцете на "жълтите жилетки", както се нарекоха протестиращите. Според официалните данни интерактивните карти в интернет вече са в ход над 1000 акции, барикади, операции "охлюв" по главните пътни артерии, кръстовища, бензиностанции и търговски обекти.
В Париж първите задръствания се почувстваха още сутринта и постепенно парализираха околовръстния път, движението сега е затруднено предимно на север от столицата. Около 50 хиляди са демонстрантите из страната - това са предимно превозвачи, земеделци, но и водачи на линейки, които още снощи протестираха в Париж. Полицията получи допълнително подкрепление, за да владее ситуацията.
Водещи
-
Израелските военни сили значително разшириха контрола си в ивицата Газа
Противоречиви гледни точки
07.04 | 17:59
-
Почина още един от пострадалите при пожара в Кочани
Трагичната новина беше обявена от македонския министър на здравеопазването Арбен Таравари.
07.04 | 17:45
-
За пръв път в историята на медицината, мъжка контрацепция без хормони навлиза в етап на сериозни клинични проучвания
Други проекти за мъжка контрацепция
07.04 | 17:30
-
Сняг затрупа щъркеловите гнезда в село Белозем
По думите му щъркеловите семейства не са обезпокоени сериозно от снежната обстановка и...
07.04 | 17:15
Най-четени
-
15 737 са чуждестранните студенти, които учат у нас през 2024 г.
През 2024 г. почти 9 000 чуждестранни студенти идват от страни извън Европейския съюз, а почти...
07.04 | 10:45
-
Отиде си още една знакова фигура от театъра
Днес своя път нагоре е поел актьорът Пламен Сираков. Тъжната вест съобщиха от Съюза на...
07.04 | 15:30
-
Росен Желязков: Достойните българи не търсят награда, но на тях се дължи признание
„Да си достоен, означава да си уважаван от останалите", подчерта Желязков в своето приветствие...
07.04 | 13:45