Разкриха самоличността на атентаторите в Брюксел 23.03 | 09:39
Братята Бакрауи били разследвани като съучастници на Абдеслам за терористичните атаки в Париж
Белгийската полиция е разкрила самоличността на двамата терористи-камикадзе, които вчера се взривиха на летище "Завентем” в Брюксел, а по-късно бяха разпространени и снимките им от видеозаписите на охранителните камери. Това са братята Халид и Брахим Бакрауи, съобщава белгийската телевизия RTBF, позовавайки се на информация на нейни източници в полицията.
Те са живеели в белгийската столица и са били издирвани от полицията. Двамата братя са били заподозрени като съучастници на Салах Абдеслам в организацията на атентатите в Париж от 13 ниоември м.г.
Разследването на вчерашните атентати на брюкселското летище е установило и че единият от братята Бакрауи – Халид, е наел жилище в под чуждо име в същата кооперация, където на 15 март имаше престрелка между терористи и полиция, предаде "РИА Новости”. В същия апартамент след това бяха намерени следите на Салах Абдеслам, благодарение на които той беше намерен и арестуван след това.
Белгийската полиция продължава да издирва третия терорист от записите на летището, който е бил облечен в бяло и се предполага, че е жив. Междувременно стана ясно, че за издирване са обявени и два автомобила – Renault Clio и Audi S4. Засега обаче не става ясно с кого или какво се свързват колите.
Водещи
-
ПП отвърна на Пеевски: И "компроматите" им станаха “компоти”
Директорът на 138-о училище започва кариерата си по покана на кмет от ГЕРБ, твърдят от...
20.12 | 18:01
-
Адв. Екимджиев: Протестиращите не бива да пускат Сарафов в кабинета на главния прокурор
Европейският съюз не е Съветският съюз. Той няма да дойде с танковете да ни освобождава от...
20.12 | 18:00
-
Турист загина след падане в пропаст край връх Вихрен
В момента тече акция по транспортиране на тялото му
20.12 | 17:20
Най-четени
-
Учредява се партия "Трети март"
Председател на сдружението е Тихомир Атанасов. Очаква се той да бъде номиниран и за лидер на...
20.12 | 14:00
-
Русия прекратява договора си с България от 1992 г.
Прекратяват се и редица други военни споразумения, сред които тези с Румъния, Германия, Полша,...
20.12 | 09:45
-
Киселова: Бойко Борисов да не е премиер и „ДПС-Ново начало” да не участват в коалицията
Тя уточни, че не става въпрос за „сглобка”, а за „съвместно управление”
20.12 | 12:00