Рахой отхвърли обвиненията в корупция 01.08 | 14:49
Според испанския премиер обвиненията са клевети на опозицията

Испанският премиер Мариано Рахой заяви пред депутатите в парламента, че обвиненията за корупция срещу него са "лъжи и манипулации", които съсипват имиджа на Испания.
Лидерът на опозицията обаче заяви, че поведението на Народната партия на Рахой вреди на испанските институции, информира BBC.
Рахой се появи в парламента, за да отговори на обвиненията за незаконни плащания от от бившия ковчежник Луис Барсена и отхвърли призивите да се оттегли.
В Испания имаше и антиправителствени протести заради обвиненията, които допълнително изнервиха обстановката в страната, която е сериозно засегната от двойна рецесия и висока безработица.
Сблъсъците избухнаха между антиправителствени демонстранти и полицията в средата на юли, след като повече от 1000 души се събраха пред централата на управляващите и призоваха правителството да подаде оставка.
Рахой се яви пред депутатите след заплаха от вот на недоверие. Рахой отхвърли обвиненията като заяви, че са "лъжи, манипулации и злонамерени инсинуации насърчавани от някои политически лидери".
Водещи
-
Този след обяд ще бъде предимно слънчево с временни увеличения на облачността над южните и западните райони
Там се очаква да духа временно силен вятър от изток-североизток с пориви до 20-22 m/s.
14.08 | 16:15
-
The Atlantic: Путин може би залага капан
Белият дом отхвърля опасенията, че Путин може да надхитри Тръмп.
14.08 | 15:30
-
Пожарите в различни райони на страната продължават, а подозренията за умишлени палежи се засилват
Според него, множеството пожари в последните седмици – в района на парка и Военното училище в...
14.08 | 15:45
-
Ръст на случаите у нас на заразени с новия вариант на коронавируса - Нимбус
Няма данни Нимбус да протича по-тежко и не се очакват случаи в България, които да изискват...
14.08 | 14:15
Най-четени
-
Без вода в Плевен: докога?
Вчера хората излязоха на протест и настояват проблемът да бъде решен.
14.08 | 10:15
-
Пророкът на кризата от 2008 г. предсказа какво ни предстои сега
Според него нито един друг пазар в света не може да се похвали с такава концентрация на...
14.08 | 10:45