Русия проведе масирана атака срещу "Ислямска държава" в Сирия 03.11 | 18:06
Ударите са нанесени от бомбардировачи и подводница в Средиземно море

Руски далекобойни бомбардировачи Ту-22 и подводницата "Колпино" от клас "Варшавянка" са ударили масирано терористичната групировка ДАЕШ ("Ислямска държава") в района на Абу Кемал в Сирия. Това твърди официалният представител на руското военно министерство ген.-майор Игор Конашенков, цитиран от руските медии.
Според Конашенков подводницата "Колпино" е изстреляла общо шест крилати ракети "Калибр" от подводна позиция в Средиземно море на разстояние от над 650 км. Междувременно изтребители Су-24 и Су-34 също са участвали в удара под прикритието на самолети Су-30СМ, Су-35 и МиГ-29.
Около 18 въздушни удара и 9 атаки с крилати ракети от Средиземно море са били проведени през последните три дни, твърди Конашенков. Ракетните и въздушните удари срещу ДАЕШ са проправили пътя за активни военни операции срещу терористите от страна на сирийските войски под командването на ген. Сухейл.
Междувременно руските военни са ударили позиции на ДАЕШ в град Абу Кемал в провинция Дейр ез Зор за втори пореден ден. Руските стратегически бомбардировачи са извършили масиран удар срещу складове за оръжие и боеприпаси на ДАЕШ, командни центрове и укрепени зони.
Наскоро руска подводница извърши удар с крилати ракети "Калибр" от Средиземно море по цели на ДАЕШ в Абу Кемал, за да подпомогне настъплението на сирийската армия там. Според руските власти над 90 процента от сирийската територия вече е освободена от терористи, а според руския военен министър Сергей Шойгу руската военна операция в Сирия щяла да приключи скоро.
Водещи
-
Кой е слепият 13-годишен Саша Сулин, наричан "момчето - Ванга"
Приписват му се много успешни прогнози, но някои го смятат за "маркетинго продукт"
26.07 | 15:30
-
Обвинения в „употреба” на КПК от различни партии и искания за закриването ѝ (ОБЗОР)
Рано тази сутрин с позиция до медиите за това призова и лидерът на „ДПС – Ново начало” Делян...
26.07 | 15:00
-
Проф. Здравко Попов: Тръмпизмът се преживява в Европа като инструмент за отмъщение
Националистическите движения в Европа обаче са си европейско явление, посочи философът,...
26.07 | 14:00
Най-четени
-
Мяу! ТОЙ пак е в Шумен!
Получен е нов сигнал, че хищникът е забелязан до шуменския квартал "Мътница" в петък
26.07 | 10:20
-
Кузман Илиев за приемането на еврото: Дебат в България е практически не се състоя
Едва ли не тези, които са фенове на еврото, те са европейците, модерните, а другите, които не...
26.07 | 12:00
-
Асен Василев: Обща президентска кандидатура с ГЕРБ е изключена
Ако някой тръгне към ГЕРБ - да не разчита на нас, се казва още в поста на ПП
26.07 | 11:20
-
Над 50°C във влак, затворени прзорци, без климатик! Масички - на ластик!
За поредното безобразие алармира пътничка
26.07 | 11:00