Руснаците: Може и ние да сме убили шефа на „Ислямска държава“ 16.06 | 11:52
На 28 май бомбардирахме сбирка на главатарите на групировката, казва МО в Москва
Руското военно министерство обяви, че не е изключено лидерът на "Ислямска държава" Абу Бакр ал Багдади, за когото миналата седмица се появиха поредните слухове, че може би е ликвидиран, да е бил убит по време на руска бомбардировка. В момента ведомството проверява информацията за смъртта му. В тази връзка от тям отбелязват, че не е изключено Ал Багдади да е бил ликвидиран на 28 май, когато руските самолети са нанесли въздушни удари по команден пункт на терористичната групировка в района на Рака. В същото време там се е провеждало съвещание на лидерите на "Ислямска държава".
"По информация, която също се проверява по различни канали, на съвещанието е присъствал и Ал Багдади, който е бил унищожен при удара”, се казва в съобщението на военното ведомство в Москва. В него се посочва също, че при удара по време на срещата са били елиминирани високопоставени командири на групировката, 30 ръководители с по-нисък ранг, както и 300 бойци, които са охранявали мероприятието, предаде БГНЕС. Министерството посочва също, че САЩ са били информирани за провеждането на операцията.
В същото време телевизия "Ал Джазира" съобщава, че според нейни източници международната антитерористична коалиция, начело с Вашингтон, все още не може да потвърди съобщението за смъртта на Ал Багдади. Главатарят на "Ислямска държава" не е виждан на публични места откакто преди 3 години се провъзгласи за халиф по време на събитие в иракския град Мосул. За този период на няколко пъти се появяваха слухове, че той е бил убит или ранен. Ал Багдади получи и прякора "Призрака", той като на няколко пъти е бил забелязван край иракско-сирийската граница, но неговото местонахождение така и не можа да бъде установено.
Водещи
-
ПП отвърна на Пеевски: И "компроматите" им станаха “компоти”
Директорът на 138-о училище започва кариерата си по покана на кмет от ГЕРБ, твърдят от...
20.12 | 18:01
-
Адв. Екимджиев: Протестиращите не бива да пускат Сарафов в кабинета на главния прокурор
Европейският съюз не е Съветският съюз. Той няма да дойде с танковете да ни освобождава от...
20.12 | 18:00
-
Турист загина след падане в пропаст край връх Вихрен
В момента тече акция по транспортиране на тялото му
20.12 | 17:20
Най-четени
-
Учредява се партия "Трети март"
Председател на сдружението е Тихомир Атанасов. Очаква се той да бъде номиниран и за лидер на...
20.12 | 14:00
-
Русия прекратява договора си с България от 1992 г.
Прекратяват се и редица други военни споразумения, сред които тези с Румъния, Германия, Полша,...
20.12 | 09:45
-
Киселова: Бойко Борисов да не е премиер и „ДПС-Ново начало” да не участват в коалицията
Тя уточни, че не става въпрос за „сглобка”, а за „съвместно управление”
20.12 | 12:00