Самолет с гръцкия президент на борда кацна принудително на о. Крит 05.05 | 16:15
Причината - бурен вятър
Самолет с гръцкия президент Прокопис Павлопулос на борда кацна принудително на летището в Ираклио на остров Крит заради бурен вятър, предаде ТАСС, като се позова на гръцкия портал Нюзит.
Лайнерът е летял за град Ханя на Крит, но атмосферните условия не позволили да кацне там и в резултат било взето решение да се приземи принудително в Ираклио, откъдето президентът продължил за Ханя с автомобил, допълва БТА.
Заради бурните ветрове днес бяха отменени полетите на две авиокомпании от Ханя за Атина и обратно. Редица авиокомпании бяха принудени да променят маршрутите на полетите и да насочат самолетите си към други летища, вместо в Ханя, предава БНР.
Водещи
-
БНБ и "Дружество за касови услуги" ще работят и в събота до края на месеца
Левът остава официално платежно средство до 31 януари 2026
07.01 | 16:45
-
Апелативният съд във Варна сезира КС за правомощията на и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов
Поводът е заведено дело в съда по искане на Борислав Сарафов от 20-и август
07.01 | 16:30
-
Продажбата на "Лукойл": Американски компании с интерес да купят петролния гигант
Сред активите са рафинерията в Бургас, бензиностанции в България и данъчни складове
07.01 | 16:15
Най-четени
-
Заради пенсиите в евро: активират се измамниците
На този етап няма докладвани случаи, но очакваме по-висока активност от страна на измамници,...
07.01 | 10:00
-
Костадинов: Вече няма валута! Следващите стъпки са ликвидиране на армията, парламента, правителството и държавата!
Само за първите шест дни поскъпнаха стоки и услуги, а токът за бизнеса скочи с 30 %. Очевидно...
07.01 | 12:45
-
КЗП и Столична община с общи действия срещу неправомерното повишение на цените в ученическите столове
КЗП и Столична община ще продължат сътрудничеството по темата, в т. ч. по отношение на...
07.01 | 11:30