Самоубийствен атентат взе жертви на летището в Кабул 28.12 | 10:16
"Ал Кайда" веднага пое отговорност за кървавия акт

Самоубийствен атентат с кола бомба бе извършен тази сутрин до летището в афганистанската столица Кабул. Цел на атентата вероятно са били войници на НАТО, съобщава зам.-директорът на полицията в Кабул Агха Рохани, цитирана от AFP.
Загинал е поне един мирен гражданин и най-малко четирима ранени, посочва агенцията, като се позовава на говорител на афганистанското вътрешно министерство, публикувана в Twitter. Според говорителят атентатът е бил насочен срещу конвой на чужди войски.
"Ал Кайда" веднага пое отговорност за атентата. Това обяви говорителят на талибаните Забиула Муджахид в социалната мрежа.
Талибаните често извършват атентати срещу чуждите военни в Афганистан, които смятат за нашественици. Преди седмица шестима американски войници бяха убити при атентат на терористичната групировка близо до базата Баграм северно от Кабул.
Днешното нападение бе извършено ден след посещението в Кабул на началника на генералния щаб на пакистанската армия генерал Рахил Шариф. В Афганистан се смята, че режима в Пакистан винаги е поддържал талибаните.
Генерал Шариф и афганистанският президент Ашраф Гани се споразумяха за четиристранна среща със САЩ и Китай през януари, за да бъде приета пътна карта за подновяване на мирните преговори с талибаните, припомня AFP.
Водещи
-
Axios: Путин и Нетаняху преминават "червените линии", докато Тръмп стои пасивно
Тръмп стои пасивно
13.09 | 15:30
-
Дъждовен първи учебен ден
В средата на новата седмица ще има повече слънце, но в края й студен фронт отново ще премине...
14.09 | 18:00
-
Тагарев: Русия демонстрира своите агресивни намерения спрямо Европа
Истинското решение е да работим с Украйна и да направим единна система за защита от дронове,...
14.09 | 17:40
-
В новата партия на Доган не се страхуват от избори
От АПС ще бъдат активни в подкрепата на вота на недоверие, подготвян от ПП-ДБ
14.09 | 17:20
Най-четени
-
Въвежда се нова задължителна ваксина за децата
Първата доза за варицела ще се поставя между 12 и 15-месечна възраст, а втората – при...
14.09 | 12:40
-
До 2050 г. населението на България ще падне под 5 млн. души
Това предупреди пред бившият министър на образованието Сергей Игнатов
14.09 | 10:40
-
Бойко Борисов: Вятърът на Промяната забави пускането на АМ "Европа"
Народът си плати цената, заяви лидерът на ГЕРБ
14.09 | 11:00