Саркози: Нямаме време за губене, във война сме 26.07 | 17:55
Трябва да променим начина и стратегията на нашите действия, казва той
Правителството трябва да действа незабавно. Няма време за губене. Ние сме във война.
Това каза бившият френски президент и лидер на опозицията по повод последната терористична атака в страната от тази сутрин. Двама въоръжени с ножове терористи нападнаха католическа църква в градчето Сен Етиен дьо Рувре в Нормандия. При нападението двамата крещяха "Аллах е велик!”. Терористите прерязаха гърлото на 84-годишния настоятел на храма Жак Амел.
"Емоцията ни е огромна. Тази ситуация трябва да ни никаква да мислим още по-трезво и най-накрая да разберем, че трябва да променим начина и стратегията на нашия отговор и действия", каза Саркози, предаде БГНЕС.
"Врагът не се спира пред нищо. За него няма нито граници, нито морал. Трябва да бъдем безскрупулни. Никакви правни и други причини не трябва да служат като претекст за ограничаване на действията ни", подчерта той.
Саркози призова правителство да приложи всички наши предложения, които сме направили преди месеци, и това да стане незабавно.
"Нямаме време за губене. Ние сме във война и нямаме друг избор освен да воюваме и да спечелим тази война", каза още лидерът на френската опозиция и бивш държавен глава.
Водещи
-
Областите София и Варна са №1 по доходи и стандарт на живот у нас
Това сочи изследване на Института за пазарна икономика
14.12 | 10:20
-
Надежда Йорданова: Ще върнем мандата
Правителство с наше участие в този парламент е невъзможно, категорична е тя
14.12 | 10:00
-
Изтеглят от пазара партиди бебешко мляко заради бактерии
Те са открити на една от производствените линии във фабриката, в която се произвеждат...
14.12 | 09:45
Най-четени
-
Слънчева неделя в почти цялаата страна
максимални температури между 7° и 12°, в София – около 9°
14.12 | 09:00
-
Надежда Йорданова: Ще върнем мандата
Правителство с наше участие в този парламент е невъзможно, категорична е тя
14.12 | 10:00