Сделка за 32 изтребителя F-35 сключва Полша със САЩ 16.01 | 14:27
Варшава ще плати за машините 6.5 млрд. долара

Полските власти планират да подпишат в края на януари споразумение за придобиване на 32 изтребители-бомбардировачи F-35 от САЩ. Това съобщи министърът на националната отбрана на Полша Мариуш Блащак, цитиран от ТАСС.
"По същество преговорите са приключени. Остават само незначителни процедурни въпроси. Убеден съм, че през януари този месец ще подпишем споразумение със САЩ за закупуване на 32 самолета F-35, най-модерните самолети в света”, каза той. Министърът уточни, че това ще бъде в "края на януари".
През септември Конгресът на САЩ се съгласи да продаде на Полша 32 изтребителя F-35. Цената на договора се изчислява на 6,5 млрд. долара. Във Варшава обаче заявиха, че това е стартова цена и полската страна възнамерява да постигне по-ниска в хода на преговорите.
В момента полските ВВС са въоръжени с 27 МиГ-29, както и с 48 F-16 и 18 Су-22.
Най-четени
-
Венеция удвои входната такса за еднодневни екскурзии
Това е първият град в света, който събира входни такси от краткосрочните посетители, подобно...
18.04 | 11:20
-
Разпети петък е - Денят на Христовите страдания
Вижте какво не трябва да се прави в най-тъжния ден за християните
18.04 | 09:00
-
Огромен кръст с Христос издигнаха в Елин Пелин (ВИДЕО)
Монтажът на кръста е извършен на Велика Сряда, става ясно от публикации в социалните мрежи
18.04 | 10:20
-
Облачно и дъждовно днес
Студен фронт ще оказва влияние над по-голяма част от полуострова
18.04 | 09:15