Сепаратисти устроиха засада край Донбас, жертвите са над 10 01.08 | 11:51
Върховната Рада на Украйна вдигна данъците, за да издържа антитерористичната операция

Най-малко 10 украински военни загинаха, попадайки в засада, устроена от сепаратистите в района на Шахтьорск (Донецка област), съобщават представители на украинската армия, която вече няколко месеца противостои в Източна Украйна на въоръжените активисти, които решително са настроени да отделят Донбас от територията на страната.
"Превъзхождащите сили на противника, използвайки условията на местността в населеното място Шахтьорск, от засада приложиха оръжие по нашите войски. Подразделенията, изпълняващи задачи по предислокация, понесоха загуби", се казва в официалната страница във Facebook, в която се публикуват сводките на силите на така наречената антитерористична операция, за финансирането на която Върховната Рада прие законопроект, увеличаващ данъците.
По предварителни данни са загинали 14 военнослужещи, съобщил пред Интерфакс офицер от щаба на силовата операция. По данни на Reuters са загинали повече от 20 души. Има и много ранени, но техният брой не е назован. Хеликоптери ги транспортират в Днепропетровск.
Снощи (31 юли) сепаратистите съобщиха в социалните мрежи, че са успели да завземат Шахтьорск, който се намира на около 50 км от Донецк и на 20 км от Грабово, където са отломките на сваления малайзийски боинг.
В района на трагедията сега се насочва колона от 14 автомобила на мисията на ОССЕ с експерти.
Водещи
-
Министерство на културата отчете резултатите от първите 100 дни от управлението на Мариан Бачев
Министерството отчита, че са обявени 17 от общо над 30 необявени конкурса, като за някои от...
25.04 | 16:59
-
Кристалина Георгиева: Световната икономика е изправена пред сериозно изпитание 3
Според директора на МВФ, това поставя държавите в изключително трудна ситуация и прави спешно...
25.04 | 16:45
-
Във вторник е първото заседание по делото срещу съпредседателя на „Продължаваме промяната“ Кирил Петков
Петков е с повдигнато обвинение от 10 януари
25.04 | 16:30
-
Манол Генов издаде заповеди за обявяване на две нови защитени територии
С променените режими се забранява провеждане на сечи, с изключение на отгледни, санитарни,...
25.04 | 16:15
Най-четени
-
Доверието в кабинета пада?
Съдбата на този кабинет ще бъде решена от потенциални противоречия вътре в управляващата...
25.04 | 10:59
-
Министерство на културата отчете резултатите от първите 100 дни от управлението на Мариан Бачев
Министерството отчита, че са обявени 17 от общо над 30 необявени конкурса, като за някои от...
25.04 | 16:59
-
Радев: Няма 100 дни кабинет „Желязков”, а ново начало на модела „Борисов”
Според него има министри, които искат да работят, но нямат и няма да имат свободата да го...
25.04 | 12:34