Си Цзинпин е издал заповед армията да започне да се подготвя за военни действия 10.11 | 12:45
Това разкри говорител на Комунистическата партия

Президентът на Китай Си Цзинпин е издал заповед армията на страната да започне да се подготвя за военни действия
Това разкри говорител на Комунистическата партия пред британския вестник "Гардиън", цитиран от Novini.bg.
,,Армията трябва да засили военната си подготовка за война'', гласи краткото нареждане на Си Цзинпин, който на последния Конгрес на Китайската комунистическа партия предупреди, че пред страната се задават "опасни бури".
Този вторник, при свое посещение при Генералния щаб на армията, Цзинпин поиска войските да бъдат "готови за война във всеки един момент", защото "сигурността на страната става все по-уязвима".
Той настоя всички в редиците на Китайската народноосвободителна армия да съсредоточат своята енергия в развиването на военен капацитет, както и да подобрят способностите си "да водят война и да я спечелят".
Това съобщение изпраща сигнал към САЩ и Тайван, посочи Уили Лам от мозъчния тръст "Джеймстаун" със седалище във Вашингтон.
По време на Конгреса Си втвърди реториката си и разкритикува оказваната подкрепа на САЩ спрямо Тайван и подчерта, че Китай запазва правото си да използва сила, за да си върне суверенитета на Тайван, припомня "Гардиън".
Водещи
-
Феноменът хало се появи в небето над София: Времето рязко се променя
Прогнозите са за пролливни дъждове и гръмотевични бури, ето къде ще ударят (КАРТИ)
16.07 | 21:00
-
Трети протест в защита на кмета Коцев в София и Варна
Демонстрацията е под наслов „Да свалим бухалките на дерибеите"
16.07 | 20:45
-
Фон дер Лайен: Вноските на държавите за следващия бюджет няма да се променят
Парите за отбрана ще се увеличат 5 пъти, така че да станат 131 млрд. евро, подчерта тя
16.07 | 20:30
-
НС: 140 км/ч остава максималната скорост на магистрала
На скоростен път караме до 120 км/ч
16.07 | 20:15
Най-четени
-
"Алфа рисърч": ГЕРБ печели убедително при избори днес, "ДПС-Ново начало" настига ПП-ДБ
"Възраждане" е в отстъпление - до 11.5%, за сметка на МЕЧ (6.3%), "Величие" остава на 4.1%.
16.07 | 12:30
-
България иска увеличаване на бюджета на Механизма за свързване на Европа за енергия
Това е един от възможните варианти за гарантиране на финансирането на модернизацията и...
16.07 | 14:45
-
Тризнаци, заченати по естествен път, в клиника "Мама и Аз" в Плевен
Състезание с времето
16.07 | 10:45
-
България изтегли нов дълг за 3,2 милиарда евро
Дълговата операция е в рамките на определения максимален размер на новия държавен дълг, който...
16.07 | 15:50