След Брекзит: И Великобритания започва да купува мозъци 23.12 | 17:47
надарени учени и изследователи ще получават визи по ускорена процедура

Обединеното кралство заяви в понеделник, че ще увеличи броя на учените и изследователите, отговарящи на условията за ускорено издаване на визи, като част от плановете на правителството да привлече повече елитни изследователи след Брезит., предаде БНР
Броят на допустимите изследователски квалификации, за които се предлага ускорено одобрение на визи, ще нарасне до над 120 от настоящите 62, посочиха от британското вътрешно министерство.
"Искаме да сме сигурни, че Великобритания продължава да е начело на иновациите, така че имаме нужда от имиграционна система, която привлича "най-острите умове" от цял свят", заяви вътрешният министър Прити Пател.
Премиерът Борис Джонсън, който през миналата седмица спечели одобрението от парламента на договорената от него с ЕС Брекзит сделка, обеща през август да облекчи правилата за имиграцията на учените, за да помогне на Великобритания да се справи с недостига на хора с високи умения.
През миналата седмица и кралица Елизабет Втора обеща нови визови договорености, които ще гарантират, че квалифицираните лекари и медицински специалисти ще могат бързо да влизат във Великобритания, след като страната напусне Европейския съюз.
Великобритания трябва да напусне Европейския съюз на 31 януари, въпреки че веднага след тази дата ще започне 11-месечен преходен период, през който ще трябва да се постигне споразумение за бъдещите двустранни търговско отношения.
Водещи
-
Какви са емоциите след второто място на България на Световното по волейбол
Той е категоричен, че това няма да е последният финал за момчетата и следващата им цел са...
29.09 | 12:00
-
Приблизително 50% от питейната вода у нас изтича и се губи по водопреносната мрежа
За това какви са причините и какво трябва да се направи, е разговорът с проф. Емил Гачев
29.09 | 11:30
-
Безпрецедентни нахлувания на Русия във въздушното пространство на НАТО
Наред с инцидента в Полша, Естония съобщи, че руски военни самолети са навлезли в нейното...
29.09 | 10:27
Най-четени
-
Зафиров: Държавата е в състояние да реши водната криза и да се противопостави на спекулантите
Това заяви вицепремиерът и председател на Националния съвет на БСП Атанас Зафиров във Варна на...
29.09 | 10:15
-
Борисов: Националите по волейбол са истинските обединители на нацията
С тази победа „Скуадра адзура“ защити световната си титла от 2022 г. и завоюва общо пето злато...
29.09 | 09:59
-
Безпрецедентни нахлувания на Русия във въздушното пространство на НАТО
Наред с инцидента в Полша, Естония съобщи, че руски военни самолети са навлезли в нейното...
29.09 | 10:27
-
Честваме паметта на преподобния Киряк Отшелник
Много от светците на Църквата имат определението отшелници, защото са взимали решение да се...
29.09 | 08:30