Снегът настъпва в Западните Балкани 14.11 | 14:27
Бялата покривка обърка трафика в Хърватия, червен код в цяла Черна гора

Сняг и сериозно застудяване обхвана западните части на Балканите. Бялата покривка създаде и проблеми в някои държави. За някои от тях синоптиците дори обявиха предупредителни кодове за опасно време.
В босненската столица Сараево вече падна първият за сезона сняг, а метеоролозите предупреждават, че се очакват по-силни валежи. В столицата и повечето райони на страната е обявен жълт код. Пред нощта температурата в Сараево падна под нулата, а тази сутрин е 2 градуса. През следващите дни се очаква снеговалеж в повечето части на Босна и Херцеговина, прогнозите са за снежната покривка от 5-15 сантиметра, предаде БГНЕС.
Европейската метеорологична агенция обяви червен код за Черна гора. Причината е поради очакваните поройни дъждове, силни ветрове и гръмотевични бури.
Първият по-силен сняг, който засегна голямата част от Словения, създаде проблеми с трафика, особено по магистралата Любляна-Копер. Поради силната буря и снега в ранните часове на сутринта беше регистрирано прекъсване на тока по крайбрежието, където няколко хиляди потребители останаха без ток. Поради препълване на по-малки речни корита имаше наводнения в някои места в западната част на страната.
Снегът в Хърватия, също създава проблеми с трафика. Поради силните ветрове бяха спрени фериботните линии. Проблеми по пътищата създават снежните бури, мокрите и хлъзгави пътища.
В Сърбия е предимно облачно и студено време с дъжд. В планинските райони в югозападната част на страната се очакват снеговалежи.
Водещи
-
Първите глоби за шофиране в аварийните ленти на магистралите ще бъдат налагани от тази събота и неделя
Позицията на МВР
15.07 | 17:40
-
Нов обрат по делото "Дебора"
Районният съд в Пловдив пусна на свобода обвиняемия Георги Георгиев срещу парична гаранация от...
15.07 | 16:45
Най-четени
-
Николай Василев: Трябва да спрем да говорим, че има инфлация, такава няма
По негови думи инфлация ще има, но причината за това е бюджетната политика на правителствата...
15.07 | 13:45
-
Томислав Дончев: Приемането на еврото не е сред рисковете, които ни крие бъдещето
В събитието участва и икономическият анализатор Йонко Чуклев.
15.07 | 14:30
-
Тръмп за BBC: Разочарован съм от Путин, но не съм го отписал
Интервюто се появява в медийното пространство часове след като Тръмп обяви нови оръжейни...
15.07 | 12:00