Стана ясна причината на ужасяващата влакова катастрофа във Филаделфия (СНИМКИ/ВИДЕО) 14.05 | 10:23
Седем души загинаха при дерайлиране на влак вчера

Пътническият влак, който вчера дерайлира във Филаделфия е карал с два пъти по-висока скорост от допустимата. Това е установено от експерти по безопасността, след като мотрисата излезе от релсите и уби 7 души, а над 200 бяха ранени, машинистът е сред тях.
Машинистът е движел със 170 км/ч в участък, където максималната позволена скорост е била 80, когато натиснал спирачките, мотрисата дерайлирала. Това са открили експертите при прегледа на черната кутия, която била открита сред отломките.
Освен това ЖП линията в тази район не е имала усъвършенствана технология за сигурност, която да предотврати дерайлирането при висока скорост. В САЩ е приет закон, който задължава железопътните компании до края на годината да въведат система за позитивен контрол, която автоматично забавя или спира влакове, които се движат прекалено бързо или се насочват към опасна зона.
Няколко часа след катастрофара, републиканското мнозинство в Камарата на представителите гласува за намаляване на финансирането на компанията Amtrak, чиято мотриса катастрофира.
Така тя ще получи само милиард и 100 милиона долара, вместо досегашните милиард и 400 хиляди. Решението предизвика недоволството на конгресмените от Демократичната партия.
Водещи
-
12 допълнителни автобуси за летния сезон пътуват към Южното Черноморие от София
"Най-натоварени са в посока Слънчев бряг и в посока Приморско, Китен, Царево", който посочи,...
16.07 | 10:30
-
Кабинетът „Желязков“ разглежда план за използване на BG-ALERT
Дневният ред включва също Решение за приемане на Годишния отчет за изпълнението на бюджета на...
16.07 | 10:15
-
Спорният казус в „Майчин дом“: Каква е версията на анестезиолога, участвал в раждането
По думите на д-р Карабелова, родилката се е оплакала заради местенето от една зала в друга, но...
16.07 | 09:58
-
Ваксинациите сред децата в Европа и Централна Азия през 2024 г. остават под нивата отпреди пандемията от КОВИД-19
В европейския регион близо 300 000 души са се разболели от коклюш през 2024 г. – увеличение...
16.07 | 09:45
Най-четени
-
На 16 юли, българската православна църква почита паметта на света мъченица Юлия девица
Именници и значение на името
16.07 | 08:30
-
Очакват се гръмотевични валежи в Лудогорието и градушки в планинските райони следобед
Условия по Черноморието
16.07 | 08:14
-
Лидерът на "Величие" отрече връзка с жената, обявила се за негово гадже
Политически обвинения
16.07 | 08:45