Тръмп: На Европа й трябва американски газ, за да не е заложник на Русия 06.07 | 16:55
Съюзът между ЕС и СЩ е в отлично здраве, кмята президентът
САЩ искат да снабдяват с енергоресурси Европа, за да не може тя да е заложник на един-единствен доставчик. Това заяви американският президент Доналд Тръмп по време на реч на варшавския площад "Красински".
Той заяви, че САЩ са настроени към развитие на отношенията с държавите от инициативата "Три морета", разположени между Балтийско, Черно и Адриатическо море. "Америка иска да разшири партньорството си с вас", каза президентът.
"Ние сме ангажирани да осигурим вашия достъп до алтернативни източници на енергоресурси, така както Полша и нейните съседи никога да не бъдат заложници на един-единствен доставчик на енергоресурси", заяви Тръмп.
Според милиардера "връзките между Европа и САЩ никога преди не са били толкова силни". Поставяйки на заден план редица трансатлантически спорове със Стария континент, държавният глава заяви, че съюзът им е в "отлично здраве".
"Трансатлантическата връзка между САЩ и Европа е по-силна от всякога и може би в много отношения дори е по-силна", каза Тръмп.
Водещи
-
Топ астролог: През април 2026-а пламва война в Азия
Точно между март и юни догодина Юпитер показва развитие за България
04.11 | 20:30
-
Цветанов: Бойко не е този Борисов, който беше в началото и до 2018-19 г.
Румен Радев може да има 100-110 депутати, коментира бившият вътрешен министър и...
04.11 | 20:15
-
Торбьорн Торнквист, "Гънвор": Руският петрол ще намери купувачи въпреки санкциите
Винаги се случва по някакъв начин, заяви главният изпълнителен директор
04.11 | 20:00
Най-четени
-
"Топлофикация София" започва днес поетапното пускане на отоплението в столицата
Изисквания към клиентите
04.11 | 08:30
-
От януари 2026 година таксата за издаване на лична карта ще бъде 30 лева
Документите за самоличност могат да бъдат подменени и преди изтичане срока на тяхната валидност
04.11 | 12:15
-
Безплатни профилактични прегледи при уролог ще се проведат утре в Русе в подкрепа на мъжкото здраве
Психолози се включват за първи път
04.11 | 10:30