Тръмп обмислял сериозно да се кандидатира за президент през 2024 г. 20.04 | 11:30
Имам високо ниво на подкрепа сред американците, над 75 млн. от които гласуваха за мен на последните избори, казва той

Бившият американски президент Доналд Тръмп сериозно обмисля да се кандидатира за президентския пост през 2024 година, заяви той в интервю за "Фокс нюз".
"Преди всичко бих искал да кажа, че това е все още много далеч", каза Тръмп в отговор на въпрос относно шансовете за участието му в надпреварата на следващите президентски избори. В същото време бившият стопанин на Белия дом отбелязва, че въз основа на резултатите от последните избори, на които спечели гласовете на повече от 75 милиона американци, той запазва високо ниво на подкрепа.
"Ето какво ще кажа: Приемам това много сериозно. Повече от сериозно. Но от правна гледна точка, все още не бих искал да коментирам", подчерта Тръмп.
През март бившият президент заяви, че възнамерява след междинните избори в страната, които ще се проведат през 2022 г., да вземе окончателно решение относно възможността за повторно кандидатстване за президентския пост. Преди това той изрази увереност, че републиканците имат шанс да си върнат контрола върху двете камари на Конгреса на САЩ след изборите през 2022 г. На 28 февруари по време на реч на конференция на американските консервативни кръгове в Орландо, Флорида, Доналд Тръмп призна, че отново може да участва в президентската надпревара.
Водещи
-
Един човек загина по време на снощната дронова атака в Одеса
Тялото на загиналия е било открито в един от разрушените домове. На няколко места в града са...
06.05 | 09:59
-
Започнаха честванията за 6 май в София: Тържествен водосвет пред паметника на Незнайния войн
На 6 май отбелязваме Деня на храбростта и Българската армия
06.05 | 09:45
-
Засилен трафик се очаква днес в края на почивните дни около Гергьовден
От Агенция "Пътна инфраструктура" напомнят, че на магистрала "Хемус" в тунелите "Топли дол" и...
06.05 | 09:30
Най-четени
-
Честваме паметта на свети великомъченик Георги Победоносец
Той бил римски воин, който служил в малоазийската област Кападокия по времето на римския...
06.05 | 09:02
-
Започнаха честванията за 6 май в София: Тържествен водосвет пред паметника на Незнайния войн
На 6 май отбелязваме Деня на храбростта и Българската армия
06.05 | 09:45
-
Засилен трафик се очаква днес в края на почивните дни около Гергьовден
От Агенция "Пътна инфраструктура" напомнят, че на магистрала "Хемус" в тунелите "Топли дол" и...
06.05 | 09:30