Турските власти се извиниха за насилието 04.06 | 22:13
Прекомерното насилие, което се използва в срещу природозащитниците, не е правилно и справедливо", заяви турският вицепремиер

Турският вицепремиер Бюлент Арънч се извини за "прекомерното насилие", упражнено от полицията в опит да обезвредят двудневните протести, коментар, които значително контрастира на действията на премиера Реджеп Тайип Ердоган, съобщава Reutеrs.
След като премиерът Ердоган е на серия от визити в чужбина, а стачките и демонстрациите продължават вече пети ден, вицепремиерът Бюлент Арънч се опита да успокои гнева, провокиран от първоначалната твърда реакция на правителството срещу протеста, който започна като стачка срещу плановете за изграждане на нов мол в истанбулския парк "Гези”.
"Прекомерното насилие, което се използва в срещу природозащитниците, не е правилно и справедливо", заяви Арънч на пресконференция в столицата Анкара. "Извинявам се на тези граждани", заяви вицепремиерът.
"Но - добави той, - не мисля, че дължа извинение на тези, които са нанесли щети по улиците и се опитаха да попречат на свободата на хората."
Арънч заяви, че ще се срещне с някои от организаторите на първоначалния протест срещу плановете за изграждане на реплика на отоманските казарми в истанбулския парк "Гези”.
Изглежда, това е твърде малко и е твърде късно да се спре протестът, превърнал се в национален изблик на гняв срещу авторитарния стил на управление на Ердоган и опитите за ислямизиране на обществото, по време на който двама души бяха убити, а хиляди - ранени, в отговора на най-тежките бунтове за последните десетилетия в Турция.
Водещи
-
Светлин Тачев: От това как ще въведем еврото зависи ще се разместят ли политическите пластове
"Колкото повече издържи правителството, толкова повече ще задържи слизането на Радев на...
21.06 | 18:00
-
Скандални хубавици нахлуват в новия сезон на Биг Брадър
Сред тях е и Даниела Рупецова, станала известна в любовното риалити "Ергенът"
21.06 | 17:40
-
Почитатели на мистиката и изкуството се събират в с.Татул
Фестивалът "Нощта на Орфей" се провежда за 17-и път край Момчилград
21.06 | 17:20
-
От президента имат основание да се страхуват омръзналите политически лица и мутрите
Румен Редев не може да бъде лесно контролиран или дискредитиран, подчерта Соня Момчилова
21.06 | 17:00
Най-четени
-
Захариева: Надявам се да не сме на прага на Трета световна война, но рискът е голям
Тя заяви, че Европа отдавна е трябвало да увеличи военните си способности
21.06 | 12:00
-
ЕК: България не е изпълнила критериите за инфлацията през април 2025 година
Причината е повишаването на някои администрирани цени и данъци - такива, които се определят...
21.06 | 16:00