Турция планира сближаване с правителствата в Египет и Сирия 02.09 | 18:50
Външната ни политика е да разширяваме приятелствата си и да смекчаваме враждебността, заяви премиерът премиер Бинали Йълдъръм

Турция ще подобрява отношенията си с Египет и Сирия след като стори това с Израел и Русия, заяви турският премиер Бинали Йълдъръм на днешната среща на кабинета му.
Нормализирахме отношенията си с Русия и Израел. Сега Турция започва сериозни опити да затопли връзките си с други страни като Египет и Сирия. Външната ни политика е да разширяваме приятелствата си и да смекчаваме враждебността.
На срещата турският министър на правосъдието Бекир Боздаг съобщи, че ведомството му е освободило близо 34 хиляди затворници, за да освободи място за десетките хиляди арестувани след опита за преврат в страната.
Бунтовниците от кюрдската работническа партия ПКК са пропилели възможността да сключат мир с Анкара, заяви още премиерът Йълдъръм.
Правителството ни няма да прави компромиси в обезпечаване сигурността в страната. Ще елиминираме тези предатели от обществото и ще се погрижим терористичната им организация да не създава неприятности на кюрдските граждани.
Малко по-късно турската армия съобщи, че е ликвидирала 27 бойци на ПКК при операция в югоизточната част на страната.
Водещи
-
Преизбраха Слави Трифонов за лидер на "Има такъв народ"
Националната конференция на партията е взела и други важни решения
17.05 | 18:03
-
БСП с позиция: Подкрепи въвеждането на еврото
17.05 | 18:02
-
Училищни автобуси ще развозват деца за матурите
По инициатива на министър Красимир Вълчев от 16 май е сформиран щаб във връзка със ситуацията...
17.05 | 18:01
-
Израел "подпали" и Евровизия
Увеличават се призивите страната да бъде изхвърлена от песенния конкурс заради офанзивата си в...
17.05 | 18:00
Най-четени
-
Емил Радев преди всички: Конвергентният доклад за България е положителен
След няколко дни той ще бъде представен, уточне евродепутатът от ГЕРБ
17.05 | 10:00
-
Транспортът в София няма да се движи, докато не бъдат удовлетворени исканията на транспортните работници
Това заявипредседателят на Федерацията на транспортните работници "Подкрепа" Иван Кирилов
17.05 | 12:00
-
Волгин: Днес отменят референдума, утре ще отменят и изборите
Искаме хората да бъдат питани! Въпросът не е за еврото, а за демокрацията, заяви...
17.05 | 16:00