Туск: Турци без визи в ЕС? Най-рано през октомври 13.06 | 13:59
Макар позициите на Брюксел и Анкара да се сближават, режимът ще остане до изпълнението на всички изисквания

Гражданите на Турция ще могат да пътуват в ЕС без визи най-рано от октомври. Преговорите между Брюксел и Анкара по този въпрос ще продължат поне дотогава. Това казва в интервю за Bild председателят на Европейския съвет Доналд Туск.
Той отново подчертава, че визите за турците ще могат да паднат само, ако тяхната страна изпълни абсолютно всички условия. Туск отбелязва също, че въпреки очакванията тези преговори да продължат поне до есента, позициите на двете страни се сближават непрекъснато.
В същото време обаче председателят на Европейския съвет не се ангажира да посочи кога Турция би могла да стане член на ЕС. Според думите му това няма как да стане при сегашното състояние на държавата.
Водещи
-
По пет почивни дни за Коледа и Нова година
Ако пуснете отпуска за двата работни между празниците, общо стават 12
11.10 | 18:00
-
Дончева: Пеевски може да се стреми към върха, но над 4000 метра има специален кастинг
Предсрочен вот не е изключен, смята тя
11.10 | 17:20
-
Венета Райкова каза защо и докога не е на екран
11.10 | 17:00
Най-четени
-
НОИ с важен апел и предупреждение във връзка с еврото
Вижте как да се предпазите от измами
11.10 | 12:40
-
Фандъкова: Има много сериозна криза с боклука
Всички трябва да помогнат тя да се реши, заяви бившият градоначалник на София
11.10 | 13:20
-
Премиерът обеща на военните 10% увеличение на заплатите
Росен Желязков е в Шумен за празничното полагане на клетва на курсатите
11.10 | 15:30