Украйна съобщи за загинали и ранени при престрелките в Донбас 23.02 | 11:45
Броят на евакуираните от 18 февруари в Русия жители на Донбас е надхвърлил 94 000

Украйна съобщи, че един войник е загинал, а шестима са били ранени при обстрел от проруските сепаратисти в Източна Украйна през последните 24 часа, предаде Ройтерс. На страницата си във Фейсбук армията на Киев посочи, че за изминалото денонощие е отчела 96 случая на обстрел от сепаратистите при 84 предишния ден. Тя допълни, че сепаратистките сили са използвали тежка артилерия, минохвъргачки и ракетни системи "Град".
За изминалото денонощие при украински обстрел са ранени четирима военни на самопровъзгласилата се Донецка народна република (ДНР), съобщи Народната милиция на ДНР, цитирана от ТАСС. В съобщението се допълва, че трима мирни жители са загинали.
Броят на евакуираните от 18 февруари в Русия жители на Донбас е надхвърлил 94 000, съобщи източник на ТАСС в руските силови ведомства. От тях по думите му почти 60 000 са граждани на Украйна, а над 34 600 - на Русия.

Посочва се, че след като Москва е признала ДНР и Луганската народна република (ЛНР), потокът от жители на Донбас, пресичащи границата с Русия, е намалял.
По данни на руските силови ведомства, към момента над 17 000 души се намират в пунктове за временно настаняване в 12 региона на Русия.
Над 31 000 деца са били евакуирани от ДНР и ЛНР в Русия, съобщи при посещение при хуманитарна автоколона в Ростов на Дон заместник-председателят на руската Дума Анна Кузнецова. По думите на Кузнецова над 1000 от тях са сираци.
Водещи
-
„Възраждане“ се вдига на нов протест срещу еврото
Лидерът на партията Костадин Костадинов отправи апел към противниците на въвеждането на еврото...
03.06 | 21:00
-
Джефри Сакс:Сценарият за разпад на Европейския съюз е възможен
Тази структура остава доста крехка, заяви американският икономист
03.06 | 20:45
-
В сряда се очакват положителни конвергентни доклади от ЕЦБ и ЕК
Очакванията са двата доклада да са положителни
03.06 | 20:30
-
Мъск пуска интернет в български села?
КРС инициира обсъждане за разгръщането на "Старлинк" в отдалечени малки населени места
03.06 | 20:15
Най-четени
-
Балабанов: Изплашен от еврото, колегата Цончо стои на площада, а спестяванията му са в евро
По думите му правителството е създадено като опит за стабилизация на страната.
03.06 | 10:15
-
Завладява ни нов силно заразен вариант на COVID-19!
Той вече се ра разпространява по света, вижте симптомите
03.06 | 16:15
-
Адвокати излизат на ефективен протест пред Съдебната палата в Пловдив
Протестът е насрочен за 12.00 часа.
03.06 | 11:00
-
Това е шампионът по покупки на жилища в София
с приемането на еврото пазарът на недвижими имоти у нас ще се успокои, смятат брокери
03.06 | 17:00