Управителят на БНБ е внесъл номинацията на Кристалина Георгиева за втори мандат начело на МВФ 14.03 | 19:00
Димитър Радев припомня, че преди два дни белгийският вицепремиер Венсан Ван Петегем от името на министрите на финансите на ЕС, изрази подкрепата на Кристалина Георгиева за втори мандат

Управителят на Българската народна банка (БНБ) Димитър Радев е номинирал Кристалина Георгиева за втори мандат като управляващ директор на Международния валутен фонд (МВФ), съобщиха от институцията.
"В качеството ми на управител на МВФ за България внесох номинацията на Кристалина Георгиева за управляващ директор на МВФ за втори мандат. Г-жа Георгиева ръководи успешно институцията през последните трудни и турбулентни години и спечели доверието и уважението на държавите – членки на Фонда", обясни номинацията си Радев.
Управителят на БНБ припомня, че преди два дни белгийският вицепремиер Венсан Ван Петегем от името на министрите на финансите на ЕС, изрази подкрепата на Кристалина Георгиева за втори мандат.
"През последните няколко дни беше изразена широка подкрепа и извън Европейския съюз, което е резултат от успешното лидерство и дейност на г-жа Георгиева в полза на всички държави – членки на МВФ", коментира още Димитър Радев.
Кристалина Георгиева беше избрана за управляващ директор на МВФ от октомври 2019 година. През тази седмица тя беше на посещение в България и заяви, че е готова и за следващ мандат.
"Работата ми като еврокомисар по бедствията и авариите ме подготви за тежките ситуации, с които се сблъсках откакто оглавих МВФ. Готова съм за втори мандат", обяви тогава Георгиева.
Очаква се през тази година към МВФ да се присъединят още две държави и така във фонда ще членуват почти толкова, колкото са и членовете на ООН.
Водещи
-
Счупеното носи щастие? Поверия за счупена посуда
Важен е не само видът й, но и мястото, където е паднала стъкларията
09.10 | 17:00
-
Свръхтуризмът: Любим ски курорт в Италия ограничава броя на туристите
Ограничават дневните пропуски до "идеален брой"
09.10 | 16:45
-
220 000 българи живеят без лична карта
09.10 | 16:30
-
Симеон Сакскобургготски продаде царския дворец в град Баня
Купувачът е бизнесменът и собственик на "Инса ойл" Георги Самуилов
09.10 | 16:15
Най-четени
-
Десетки наводнени автомобили и евакуирани граждани в Русе след пороя
Драматична евакуация на "Свободна зона"
09.10 | 12:30
-
Мика Зайкова: Хора са принудени да взимат минимална заплата и да получават нещо под масата
Максималната пенсия трябва да се увеличава постепенно, за да не се изчерпи този ресурс
09.10 | 12:15
-
Нивата на река Белица достигнаха критични стойности
След вливането на Белица в Янтра нивото на реката е 4,18 м в кв. Чолаковци при критична...
09.10 | 10:30
-
Кметът Благомир Коцев с ново писмо от ареста
Бъдете обединени. Борете се за свободата си, а аз ще се боря за своята!"
09.10 | 11:15