Ураганът „Харви“ вече изгони 1 милион от домовете им 01.09 | 17:03
До 75 млрд. долара ще бъдат щетите за икономиката на Тексас, сочат анализите на Moody's

Броят на хората, принудени да напуснат домовете си заради наводненията и щетите, предизвикани от бурята "Харви”, е надхвърлил един милион. В окръг Харис, щата Тексас, чието население наброява 4,6 млн. души, където е и най-големият град Хюстън, 75% от територията е била залята от вода, съобщават местните власти, предаде БГНЕС. Височината на водния стълб е била до 45 см.
В Тексас и съседния щат Луизиана без електричество все още са около 160 000 домакинства. В началото на природното бедствие те бяха 300 000. Попоследни данни на телевизия CNN пък броят на загиналите при наводненията, предизвикани от стихията, е 47 души. Над 100 000 сгради пък са разрушени или пострадали.
Според компания Moody's Analytics, поделение на корпорацията Moody's, собственик на едноименната агенция, щетите върху икономиката на Тексас, който е най-големият нефтодобивен център на САЩ, нанесени от бурята "Харви", може да достигнат между 51 и 75 млрд. долара. Именно това през последните няколко дни се отрази и на световните пазари. Където цената на черното злато се вдигна.
"Харви” е най-мощният ураган, ударил САЩ през последните 12 години. Впоследствие силата му намаля до тази на тропическа буря, а накрая до циклон. Бедствието беше съпроводено с поройни дъждове и наводнения. Сега "Харви” се движи навътре и нагоре в континента и се приближава към щата Тенеси.
Водещи
-
Шефът на МИ6: Няма абсолютно никакви доказателства, че Путин иска мирни преговори
Мур, който ще се оттегли от поста си в края на септември, се възползва от прощалната си реч,...
19.09 | 17:59
-
Атанас Запрянов: ВВС са готови за защита от дронове
Проекти за модернизация до 2032 година
19.09 | 17:40
-
КНСБ отчита драстични разлики при ориз, млечни продукти и плодове за август 2025
Динамика на цените през август
19.09 | 17:20
-
НОИ: Нито една пенсия няма да бъде намалена от 1 януари
Омбудсманът Велислава Делчева предупреди присъстващите за възможни телефонни измами, свързани...
19.09 | 17:05
Най-четени
-
Сменяме личния лекар по-лесно
Регистрационната форма за избор на личен лекар ще претърпи техническа преработка, като се...
19.09 | 11:59
-
Даниел Митов: Никой няма право да докосва полицай
Той бе запитан дали полицаите са уморени и недостатъчно обучени във връзка с трагичния...
19.09 | 14:15
-
Бойко Борисов с критика към Делян Пеевски: Никой не си е самодостатъчен
Борисов направи предложение от МОН да забранят излъчването на пленарните заседания, защото се...
19.09 | 09:59
-
Васил Терзиев предлага химните на България и Европа да звучат в класната стая на столичните училища всеки понеделник
А за децата в начален курс учебният ден да започва с физическа активност. Кметът на София ще...
19.09 | 13:15