Шведски пощаджии на тръни, подозират, че им пращат антракс 03.06 | 16:17
През нощта 44 техни колеги от Норвегия стигнаха до болница след контакт с бял прах

Пликове с подозрителен бял прах изкараха акъла на шведски пощенски служители. Засега все още не е ясно какво точно е веществото, но притесненията са, че може да е антракс или друго отровно вещество. Въпросните пликове са били получени в пощенската служба на едно от предградията на Стокхолм. Местната полиция веднага е била уведомена и е започнала разследване.
Пакетите с подозрителния бял прах са били намерени от служители на пощенската станция тази сутрин докато са подреждали писмата, предаде ТАСС. Първоначално е било открито само едното писмо, което веднага е било поставено в специален защитен пакет. По-късно е бил намерен и вторият подозрителен плик с прахообразно вещество.
Веднага след подаването на сигнала до органите на реда, те са затворили и изолирали помещението, където са били намерени пликовете. Веществото веднага е било изпратено за подробен анализ. Шестимата служители, които са имали контакт с пликовете, ще преминат специална процедура по дезинфекция.
Притесненията на шведските власти са големи и заради сериозен инцидент в съседна Норвегия. Тази нощ там са били хоспитализирани 44-ма пощенски служители от служба в околностите на Осло, след като са имали контакт с подозрителен бял прах, който също е бил в пратки.
Водещи
-
Росен Желязков: Кабинет начело с ГЕРБ няма в момента алтернатива
Ако има противници на еврото, винаги търсете кой има интерес да няма евро, посъветва премиерът
20.07 | 15:00
-
Борисов: За мен кметът на Варна е невинен, докато съдът не се произнесе
От центъра надясно, други освен ГЕРБ няма. Всички други партии са влезли вляво, в сферата на...
20.07 | 14:00
-
100 бона хонорар върнали Владо Карамазов в Би Ти Ви?
Снимките на „Traitors: Игра на предатели“ вече започнаха във Видин
20.07 | 14:30
Най-четени
-
Петкова за заловения рекорден кокаин: България успешно пази границите на ЕС
Участниците в контрабандата са ползвали дипломатическо прикритие за извършване на...
20.07 | 11:00
-
Мирчев: В КПК има списък с 88 кмета на ПП-ДБ, които са готови за бой
По думите му Делян Пеевски държи ГЕРБ, но не всички там са разбрали, че съдбата на Бойко...
20.07 | 11:20
-
16 лева за фрапе по морето
20.07 | 10:20