Шефът на ФБР аут, защото не бил верен на Тръмп 12.05 | 14:37
Джеймс Коми отказал да се закълне в лоялност към президента
Президентът на САЩ Доналд Тръмп уволнил директора на ФБР Джеймс Коми. Причината е в отказа му да се закълне във вярност на американския държавен глава, съобщи "Ню Йорк Таймс". Той представи сведения на двама източници, пред които самият Коми е представил разговори на четири очи с Тръмп в края на януари, предаде БГНЕС.
Встъпилият в длъжност президент поканил директора на ФБР на обяд в Белия дом. В един момент от разговора Тръмп попитал Коми дали е готов да обещае, че ще му бъде предан. Директорът на службата обаче отказал, обещавайки само да бъде винаги честен с президента.
Водещи американски медии публикуваха вчера прощалното писмо на Коми към подчинените, в което той разкри, че отдавна подозира Тръмп в желание да го уволни без сериозни основания. Самият президент заяви в интервю за телевизия NBC, че е взел решението заради нежеланието на директора на ФБР да бъде предан на държавния глава в общоприетия политически смисъл. Тръмпт уточни, че три пъти е говорил с Коми по въпроса – на обяда и два пъти по телефона.
Водещи
-
Опашка за първото юбилейно евро се изви пред БНБ
"Това е първата колекционерска монета, откакто страната ни се присъедини към еврозоната",...
26.01 | 10:46
-
Цената на златото достигна рекордни нива
"Доверието в САЩ и техните активи се разклати, може би завинаги, и това кара хората да...
26.01 | 10:30
-
Денков: Кирил Петков остава част от ПП, но не е заявил желание да бъде в листите
"Сегашните правила създават възможности за грешно отчитане на резултатите. Затова настоявахме...
26.01 | 10:15
-
Йотова започва официални консултации с потенциалните кандидати за служебен министър-председател
Част от кандидатите в списъка вече отказаха да поемат поста
26.01 | 09:59
Най-четени
-
Йотова започва официални консултации с потенциалните кандидати за служебен министър-председател
Част от кандидатите в списъка вече отказаха да поемат поста
26.01 | 09:59
-
Честваме паметта на преподобния Ксенофонт
Те са един от редките случаи на изрядно семейно благочестие и единодушие в християнския...
26.01 | 09:15