Българите в Тунис се оплакват от трудовите условия 27.02 | 07:34
Сънародниците ни взимат доста по-ниски заплати от местните

Българските специалисти в Тунис получават по-ниски заплати от своите колеги, местни жители. Този проблем обсъдиха премиерът Бойко Борисов и българите, които живеят в Тунис, предаде БТА.
Български преподавател получава 900 тунизийски динара (около 450 евро), докато неговите колеги получават по 1500 динара, които се равняват на около 750 евро. За това е виновна липсата на спогодба за висшето образование между двете страни.
Основни проблеми пред българите в Тунис са пенсионното и здравното осигуряване, както и старата нормативна база, по която са сключени трудовите им договори. За тях е трудно да внасят осигуровки в България а и да получават пенсиите си в родината, ако решат да се върнат в България, обясни Ели Соколова, която от 25 години работи в Тунис.
Правителствената делегация се е ангажирала с поставянето на тези въпроси пред своите колеги. Посещението на екипа от кабинета продължава. Днес, 27 февруари, ще се проведат официалните срещи на българската делегация - премиерът Бойко Борисов ще се срещне с президента на Тунизийската република Монсеф Марзуки, със своя колега Хамади Джебали, както и с председателя на Учредителното събрание на Тунизийската република Мустафа бен Джаафар.
Министърът на образованието и науката Сергей Игнатов ще разговаря с тунизийския министър на образованието Абделатиф Абид, а министър Трайчо Трайков ще се включи в работата на българо-тунизийския бизнес форум.
Водещи
-
Масови протести в Гърция на 1 май
В резултат на стачката транспортът ще остане блокиран до полунощ
01.05 | 14:00
-
Григор Димитров пропусна 3 мачбола и отпадна от "Мастърс"-а в Мадрид
Гришо загуби от канадеца Габриел Диало
01.05 | 13:20
-
Костадинов: Да не забравяме, че именно трудът е дал началото на еволюцията
Лидерът на "Възраждане" също с поздрав за 1 май във Фейсбук
01.05 | 13:00
Най-четени
-
Радев: Трудът не бива да е сведен до средство за оцеляване, а да е основа за пълноценен живот
Това посочва президентът по повод международния ден на труда на страницата си във Фейсбук
01.05 | 11:00
-
Гуцанов: Държавата трябва да покаже нулева толерантност към използването на недеклариран труд
Правата на работещите не са дадени даром и днес честваме тази битка, подчертава социалният...
01.05 | 11:40
-
Отбелязваме Международния ден на труда
Първи май е един от официалните празници в България и официален почивен ден
01.05 | 09:30
-
Промени в глобите за шофьори, които не са платили винетна или тол такса
Те ще бъдат съобразени с тежестта на извършеното нарушение
01.05 | 10:20