Вучич официално обяви, че страната му ще върне задължителната военна служба 06.09 | 11:15
Интересно е да се отбележи, че в личния си профил в Инстаграм, Вучич съобщи, че самият той ще се включи в казармения живот през следващите дни, като планира да нощува в различни военни поделения.

Президентът на Сърбия Александър Вучич официално обяви, че страната му ще върне задължителната военна служба, съобщава белградското издание "Време". Според неговите думи, след проведени разговори с представители на армията, е взето решение мъжете да преминават през 75-дневна военна подготовка. За жените обаче участието ще бъде на доброволна основа.
Вучич направи това изявление, след като присъства на военно учение на специалните части в Гучево. Според него, въвеждането на задължителната военна служба може да стане реалност в рамките на около година. Президентът подчерта, че решението е било сериозно обсъдено и е почти сигурно, че ще бъде прието. "Сега обсъдихме военната служба и вероятно ще вземем това решение", допълни той. Той уточни, че от общо 75 дни служба, 60 ще бъдат прекарани в казармите, а останалите 15 дни ще бъдат посветени на специални военни учения.
По изчисления на сръбския президент, тази мярка ще изисква допълнителни 100 милиона от държавния бюджет, но според него тази инвестиция ще се изплати многократно в бъдеще. Освен това, Вучич обяви, че са направени планове за възстановяване на казармите в различни райони на Сърбия, за да се осигурят необходимите условия за изпълнението на новата военна политика.
Интересно е да се отбележи, че в личния си профил в Инстаграм, Вучич съобщи, че самият той ще се включи в казармения живот през следващите дни, като планира да нощува в различни военни поделения.
Водещи
-
Бащата на Сияна: Благодаря, че вместо да се молите за здравето на децата си, се молите за душите на нашите
Продължават протестите срещу войната по пътищата
13.04 | 19:00
-
Тържествена церемония в Трета авиобаза посрещна първия Ф-16
Експлоатацията му ще започне след неговото техническо и летателно приемане от ВВС на България
13.04 | 18:40
-
В понеделник транспортни работници излизат на протестно шествие в София
Вижте къде ще има затворени улици
13.04 | 18:20
-
Карлос Насар e най-добрият тежкоатлет в Европа за 2024 г.
Изминалата година бе най-успешната във все още кратката кариера на 20-годишния спортист
13.04 | 18:00
Най-четени
-
Доган се "прибра у дома" в Боянските сараи за среща с младежкото ДПС, полицията го изгони (ВИДЕО)
Нахлуването на Ахмед Доган и неговите привърженици в имота, известен като "Сараите" в Бояна, е...
13.04 | 10:20
-
Нов протест в София заради опасните пътища
Повод за масовото недоволство стана трагичният инцидент с 12-годишната Сияна
13.04 | 11:00
-
Гроздан Караджов: Ако сведем до нулa жертвите на тези 36 участъка, ще спасим 150 българи
11 институции отговарят за пътищата, ние работим с отговорност и срокове, заяви транспортният...
13.04 | 13:20
-
Калфин: ЕС няма интерес от търговска война със САЩ, но има много силни оръжия
"Имаме капацитет и трябва да се насочим към високотехнологичната отбранителна индустрия",...
13.04 | 14:00