Милош Вучевич подава оставка 28.01 | 13:15
Оставката идва на фона на продължаващите вече над два месеца и половина антиправителствени протести в Белград и други сръбски градове.

Министър-председателят на Сърбия Милош Вучевич подава оставка. Официално това ще бъде съобщено в 11 ч. местно време (12 ч. българско), пишат сръбските медии. Оставката идва на фона на продължаващите вече над два месеца и половина антиправителствени протести в Белград и други сръбски градове.
В понеделник студенти блокираха най-натовареното кръстовище в столицата и се заканиха да останат там 24 часа. Включиха се много институции и частни фирми. Протестни походи имаше и в още няколко града. Демонстрациите са провокирани от трагичната смърт на 15 души в Нови Сад. През ноември там се срути козирката на наскоро ремонтираната гара. Протестиращите казват че корупцията в обществените поръчки и строителните фирми са довели до трагедията.
Междувременно стана ясно, че в нощта срещу вторник сръбски студенти са били нападнати в Нови Сад от неизвестни лица. Един от потърпевшите е приет в хирургическото отделение на Спешния център в северния сръбски град. Полицията разследва всички обстоятелства около посегателството.
Часове по-рано президентът Вучич обяви, че страната се нуждае от голяма промяна в правителството, като говори за смяна на половината министри. В извънредно обръщение към нацията държавният глава каза, че до няколко дни ще подпише документите за помилване на 13 студенти и преподаватели, срещу които прокуратурата е повдигнала обвинения заради участието им в антиправителствени протести и акции на гражданско неподчинение
Водещи
-
Президентът: Властта отказва да чуе гласа на хората
Страхува се да се допита до народа, заяви Румен Радев относно предложения от него референдум...
29.05 | 20:42
-
Внучката на Людмила Живкова става политик?
Дъщерята на Тошко Славков - хубавата Катерина, завърши преди дни Италианския лицей в Горна баня
29.05 | 20:45
-
Столичната община прие бюджета за 2025 година
Одобриха допълнителни 300 лева за всеки служител в градския транспорт
29.05 | 20:30
-
Спират ел. тротинетките в Русе
Кметът има срок от 8 дни да предприеме необходимите действия
29.05 | 20:15
Най-четени
-
Днес решават дали Варна ще изтегли дълг за милиони
Сесията ще се излъчва в реално време през YouTube канала на институцията.
29.05 | 10:30
-
Най-сетне! Българският F-16 е летял в първия си полет у нас
В момента се изпълнява процедурата по летателно приемане на машината
29.05 | 13:30
-
Васил Терзиев: Това не е бюджетът, зад който заставам аз
Столичният общински съвет ще разгледа бюджета на общината за 2025 г.
29.05 | 12:59
-
Ахмед Доган сам си създаде "чудовище" и това "чудовище" изяде собствения си създател
Това каза Танер Алимолла, лидер на партия ДОСТ
29.05 | 18:00