„Нова демокрация“ плаши с нови предсрочни избори, ако няма мнозинство 04.07 | 11:46
Нито една от останалите опозиционни партии не пожела да се коалираме, каза Мицотакис

Лидерът на дясноцентристката Нова демокрация (НД) Кириакос Мицотакис повтори намерението си да свика повторни избори, ако неговата партия не успее да получи пълно мнозинство на 7 юли, съобщава "Каримерини", предаде БГНЕС.
"Ако не е възможно да се сформира правителство, в страната веднага ще бъдат свикани нови избори”, каза той по Алфа ТВ, отбелязвайки, че резултатът от изборите "не е предопределен”.
Мицотакис каза, че нито една от другите опозиционни партии не е изразила интерес да сформира коалиция с НД, което означава, че той ще трябва да "постави гърците пред истинската дилема".
Запитан дали възнамерява да изплаща на пенсионерите годишната помощ, въведена от сегашната администрация на СИРИЗА, той каза, че това е неговото намерение, но то ще зависи от това дали целта за растеж от 4% е постигната. Ако е, тогава следващото плащане ще бъде извършено в края на 2020 г.
Що се отнася до промените в наказателния кодекс, които биха могли да осигурят на осъдени терористи преждевременно освобождаване от затвора, Мицотакис беше ясен, че НД ще възстанови предишните разпоредби, които изключват използването на електронна гривна за глезена.
Той също разкритикува СИРИЗА и премиера Алексис Ципрас за бързането да назначи новото ръководство на Върховния съд.
Водещи
-
Пети протест във Варна в подкрепа на кмета Благомир Коцев
Събралите се издигнаха плакати "Свобода за Благо", "Днес е Благо, утре си ти", "Защо пускате...
23.07 | 21:01
-
Вот на недоверие - най-рано през септември
От ПП-ДБ ще търсят ясна тема и широка подкрепа, за да не се окаже, че вотът само засилва...
23.07 | 21:00
-
Ново проучване: Пандемията е ускорила стареенето на мозъците ни
Хора, които не са боледували от COVID-19, също са засегнати
23.07 | 20:45
-
Задържаха пътен полицай от Пловдив заради поискан подкуп
Образувано е досъдебно производство
23.07 | 20:30
Най-четени
-
11-месечно бебе почина след поставена ваксина в УМБАЛ - Бургас
Родителите са поискали да бъде извършена аутопсия, която да покаже точните причини за смъртта...
23.07 | 13:30
-
Опасни бактерии дебнат летовниците в Черно море
В САЩ например около 1 на 5 заразени умира в рамките на два дни.
23.07 | 11:59
-
България иска заем до 3 млрд. евро за укрепване на евроотбраната
Исканата финансова помощ е с минимален праг в размер на 2 745 700 000 евро и максимален праг...
23.07 | 15:10
-
Васил Терзиев внесе предложение до Столичния общински съвет за изменение на подробния устройствен план в местност "Кръстова вада"
Връщане към законните параметри
23.07 | 09:59