Руски депутати и чиновници най-често купуват имоти у нас 21.08 | 07:56
Нов закон им забранява да имат вили и къщи в чужбина

България е най-популярната дестинация за купуване на имоти на руските държавни служители. Това показва анализ на имотните им декларации, пише в-к "Ведомости", цитиран от bTV. Според нов законопроект, който предстои да бъде обсъден в руската Дума, се забранява на държавните служители, депутатите, военните на всички нива и структури, както и на техните семейства да притежават активи зад граница.
Нормативният акт предвижда глоби до 10 млн. рубли и дори до 5 години затвор. Над 100 руски държавни служители са обявили имущество в чужбина или по-точно в 26 държави.
Една трета от всички декларирани задгранични имоти са в България, основно евтини и неголеми апартаменти, главно в морските и зимните курорти. "България не се смята за елитен пазар, не можеш да я сравниш с Монако, Лондон или Ню Йорк. Тук се купува основно за почивка, практически няма проблеми чужденец да купи имот", обяснява Георгий Качмазов, който притежава сайт за имоти.
Според него по-богатите руснаци във властта купуват имоти в Италия, където цените също са до 10 пъти по-ниски, отколкото в руската столица. Собственици са предимно депутати, а се търсят вили в стил Медичи с голям земеделски участък, включващ лозе, маслинова горичка и т.н. Предпочитана дестинация за инвестиция в имот е и Испания и по-точно Марбейя, Коста дел Сол и Пуерто-Банус.
Водещи
-
И адвокатите започват ефективен протест, искат по-високи заплати
Те ще бойкотират съдилищата
01.06 | 17:20
-
Страхил Ангелов: Лицемерието и обидите изкараха хората, еврото преля чашата
Изходът е оставка на правителството, избори и референдум, смята той
01.06 | 17:00
Най-четени
-
Диляна Гайтанджиева: Твърденията на Грозев са клевети и манипулации, ще заведа дела
Това написа тя във фейсбук профила си след обвинениятана Христо Грозев, че е работила за ГРУ
01.06 | 11:00
-
Страхил Ангелов: Лицемерието и обидите изкараха хората, еврото преля чашата
Изходът е оставка на правителството, избори и референдум, смята той
01.06 | 17:00
-
Пеканов: Послъгват, но важното е депутатската заплата да върви!
Той коментира протеста срещу еврозоната
01.06 | 13:00