25 хил. протестираха в Хановер срещу Трансатлантическото споразумение 23.04 | 20:11
Хората за пореден път призоваха властите в Европа да не подписват договора за свободна търговия

Около 25 хил. души излязоха днес на протест в Хановер срещу Трансатлантическото споразумение за свободна търговия между ЕС и САЩ. Повод за мащабната демоснтрация е срещата между Барак Обама и редица лидери на европейски държави, която ще се състои в германския град в понеделник. Освен американският президент, в разговорите ще се включат канцлерът на Германия Ангела Меркел, британският премиер Дейвид Камерън, италианският му колега Матео Ренци и президентът на Франция Франсоа Оланд. Очаква се една от обсъжданите теми да бъде именно Трансатлантическото споразумение, предаде "РИА Новости”.
Според информация на Spiegel днешният протест е организиран от около 20 обществени организации. На призивите им обаче са се отзовали наполовина по-малко от очакваните да се присъединят към протеста 50 хил. човека. Демонстрантите призовават споразумението между ЕС и САЩ да не бъде подписвано. Те изразяват същото мнение и по отношение на планирания договор за свободна търговия между ЕС и Канада.
Трансатлантическото споразумение е обект на дискусии от юли 2013 г. То предвижда създаването на най-голямата в света зона за безмитна търговия и инвестиции, чийто пазар ще възлиза на около 820 млн. потребители. Освен САЩ и държавите от ЕС, в проекта влизат още Канада, Мексико, Швейцария, Лихтенщайн, Норвегия, Исландия, а също и кандидатстващите в момента за членство в Евросъюза.
Водещи
-
Разчистването във в.с. „Елените“ е в пълен ход
Стотици пожарникари, полицаи, спасителни отряди, доброволци и екипи на общината работят по...
04.10 | 18:00
-
US политик: Извънземните имат 5-6 подводни НЛО бази в дълбините край Бахамите
Тим Бърчет смята, че може да са там отдавна
04.10 | 17:40
-
Подобрява се обстановката в Монтанско, „Петрохан” е отворен за движение
Няма населени места без ток, а пътищата се почистват от паднали дървета и клони
04.10 | 17:20
Най-четени
-
Оглеждат състоянието на сградите в Елените и дали те са безопасни за обитаване
Областният кризисен щаб призовава гражданите да се въздържат от пътуване към засегнатия район
04.10 | 12:00
-
Тежка катастрофа на пътя между Лясковец и Елена, има жертва
Загинал е мъж на 24 години от село Драганово
04.10 | 11:00