39 бебета може да умрат в болница в Ивицата Газа - няма ток, кислород и лекарства 11.11 | 15:29
„Ситуацията е по-зле, отколкото някой може да си представи. Обсадени сме в комплекса на болница "Ал Шифа", а окупаторите вземат на прицел повечето сгради в комплекса", каза Ал Кидра

Палестинският министър на здравеопазването съобщи днес, че има риск 39 бебета да починат в болница "Ал Шифа" в ивицата Газа поради липса на електричество, кислород и лекарства, съобщи БТА като цитира Ройтерс.
Говорителят на здравното министерство в ивицата Газа каза, че работата на болничния комплекс "Ал Шифа" – най-големия в анклава, е прекратена, след като лечебното заведение вече не разполага с гориво.
"В резултат новородено почина в кувьоз, където има 45 бебета", каза за Ройтерс Ашраф Ал Кидра – говорителят на здравното ведомство в контролираната от "Хамас" Газа.
"Ситуацията е по-зле, отколкото някой може да си представи. Обсадени сме в комплекса на болница "Ал Шифа", а окупаторите вземат на прицел повечето сгради в комплекса", каза Ал Кидра по телефона.
Израелската армия каза, че бойците на "Хамас", които миналия месец атакуваха градове и кибуци в Южен Израел, са установили командни центрове под сградата на "Ал Шифа" и под други болници в Газа и по този начин ги превръщат във военни цели.
"Хамас" отрича да използва цивилни като човешки щит, а здравните власти в Газа казват, че растящият брой израелски удари по болници или близо до тях, излагат на риск пациентите, медицинския персонал и хилядите евакуирани, които са се подслонили в сградите на лечебните заведения или в близки постройки.
"Окупационните сили стрелят по хора, които се движат вътре в комплекса, което ограничава възможностите ни да се придвижваме в различните части на болницата. Някои хора се опитаха да си тръгнат и тогава по тях беше открита стрелба", каза Ал Кидра и добави, че в болницата няма електричество и интернет.
Водещи
-
Без закриване на банкови сметки заради еврото
Няма да е необходимо клиентите да закриват съществуващите си левови сметки и да откриват...
19.05 | 12:15
-
Сметките за ток – по нови правила, в тях ще има две цени
Едната ще е пазарна, а другата – определена от КЕВР, която потребителите ще плащат
19.05 | 11:45
-
Синдикатите обявиха безсрочна стачка: Ще се събира подписка и метрото да спре работа
Това обявиха синдикатите след среща с местната власт
19.05 | 11:04
-
Васил Терзиев заяви категорично, че няма как да отговори на искането на протестиращите служители
"За мен да кажеш, че си слязъл от 400 на 300 лв. искане не е отстъпка", поясни Терзиев и...
19.05 | 11:15
Най-четени
-
Венимин е победиелят в 13-ия сезон на "Като две капки вода"
Втора остана Михаела Маринова, а трети - продуцентът Иван (без Андрей)
19.05 | 00:08
-
Столицата осъмна за шести пореден ден без наземен градски транспорт
Автобуси, трамваи и тролеи остават в депата
19.05 | 09:15
-
Васил Терзиев заяви, че ще покани представители на протестиращите служители на градския транспорт на среща в общината
Направен е анализ колко деца са имали проблем със стигането да училище през двата дни, в които...
19.05 | 10:15
-
Синдикатите обявиха безсрочна стачка: Ще се събира подписка и метрото да спре работа
Това обявиха синдикатите след среща с местната власт
19.05 | 11:04