9 китайски кораба се включиха в търсенето на изчезналия самолет 19.03 | 08:58
Нови версии се появиха за съдбата на летателния апарат

Китай изпраща още кораби, за да търсят изчезналия малайзийски самолет. Изпратени са 9 плавателни съда, които да претърсят водитезападно от Индонезия и юго-източно от Бенгалския залив, съобщава BBC.
Екипи от 26 страни са се включили до момента в търсенето на изчезналия на 8 март летателен апарат.
Малайзийските власти посочват, че самолетът, който пътува от Куала Лумпур към Пекин е сменил курса си. Boieng-ът е променил курса си малко преди последния контакт с управлението на въздушното движение.
Промяната е била програмирана предварително в бордовия компютър на самолета. Това е станало поне 12 минути преди вторият пилот да влезе във връзка с диспечера и да му пожелае "лека нощ".
Те посочват още, че самолетът е бил умишлено отвлечен и е възможно да е летял доста километри, след като е прекъсната връзката с него.
Според тайландските разследващи пък, радарите са засекли самолет, който би могъл да е изчезналия boieng.
Още вчера (18 март) Китай започна издирване на изчезналия малайзийски самолет и по суша, а близките на пасажерите в полета заплашиха с гладна стачка. Те са посочили, че ще предприемат тези крайни действия, ако правителството не им предостави по-точна информация.
В същото време се появиха и нови версии за съдбата на летателния апарат. Според блогъра и бивш пилот от Флорида Крис Гудфелоу на борда на самолета е избухнал пожар. Двамата пилоти са търсели източника на дима, но той скоро изпълнил кабината и ги зашеметил.
Огънят вероятно е извадил от строя и двете системи за комуникация, включително транспондера. Пилотите са изгубили съзнание или са загинали. Самолетът е продължил на автопилот 6 или 7 часа, като е нямало кой да му нареди да кацне. Горивото е свършило и той е катастрофирал, съобщава в. Le Figaro.
Водещи
-
Андрей Райчев: Как да работи парламент, в който 8 партии са в смъртна схватка
"Причините са две: страхът от нови избори и фактът, че България е на ръба на приемането на...
14.03 | 18:00
-
ЦИК обяви имената на още двама депутати
Решение на Конституционния съд и нови депутати
14.03 | 17:20
-
Общо 15 000 души в областта са изложени на риск от замърсена питейна вода
Бедствено положение в село Стрелец
14.03 | 16:59
-
Кремъл: Путин е изпратил съобщение на Тръмп относно предложението за примирие с Украйна
Той отбеляза, че има „резерви” относно предложението за 30-дневно прекратяване на огъня, като...
14.03 | 16:45
Най-четени
-
Японска компания заменя пукащите балончета с ядливи пуканки
Иновативна японска хранителна компания предлага революционно решение в света на опаковките,...
14.03 | 15:15
-
Пренареденият пъзел: „Величие“ влиза в парламента – ще има ли правителство
По думите му един депутатски мандат е приблизително около 10 000 гласа, „това означава, че...
14.03 | 09:30
-
Ивайло Мирчев с коментар за това, което се случва в момента с бюлетините
Оттук нататък единственият вариант е Бойко Борисов да си работи с Делян Пеевски, поясни той.
14.03 | 10:15
-
Кирил Петков: Пеевски щял да прави държавна лавка. Човек, който преяжда всеки ден, ще храни бедните- пълен абсурд!
По думите му вчера управляващата коалиция е била „изнасилена“ от Пеевски още преди идването на...
14.03 | 14:45